fbpx
Connect with us

Gündem

Protesto hakkımızı kullandık

Karaman Ülkü Ocakları İl Başkanı Yusuf Başkocagil, Milletvekili Ümit Özdağ’ın Karaman toplantısı sırasında gelişen olaylarla ilgili açıklama yaptı.

Yayımlanma

“Her oluşumun nasıl ki bir etkinlik yapma hakkı varsa, başka bir topluluğun da protesto hakkı vardır. Bu demokratik hakkın kullanımı en az o etkinliğin yapılması kadar hak ve doğal bir durumdur.

Burada Ülkü Ocakları il başkanlığı olarak tek maksadımız taşkınlığa meydan vermeden protesto hakkımızı kullanmaktı. Ancak, protesto esnasında gelişen karşılıklı laf atma konuları ile bir takım istemediğimiz olaylar yaşandı.

Protesto esnasında yaptığım konuşmamdan yanlış bir anlam çıkartılmaması adına kamuoyunu aydınlatma borcumuz olduğunu düşünüyorum. Biz Ülkü Ocakları olarak yaklaşık 200 kişilik bir grupla toplantının yapıldığı otele yakın bir yere geldiğimizde Emniyet mensupları ile yaptığımız istişare sonucunda otele yakın bir bölgede belirli sayıda bir grupla basın açıklaması yapacağımız konusunda hemfikir olduk. Açıklamayı yaptığımız esnada toplantının yapıldığı otelin önünden bir şahsın yüksek sesle bizden tarafa bakarak sarf ettiği kem sözler, polis barikatı dışarısındaki ocaklı gençlerin tepki göstermesine neden oldu.

Bu tepki sırasında bir polis memurunun gençlerimizin üzerine biber gazı sıkması sonucu olaylar gerildi. Ben orada ’Bu muameleyi hak etmediğimiz ve kesinlikle yapan ve yaptıran hakkında gerekli mercilere şikayette bulunacağımız’ yönünde bir konuşma yaptım. Daha sonradan biber gazı sıkan polis memurunun herhangi bir amirinden emir veya talimat almaksızın bu işi yaptığını ve tamamen panikleme hali ile gerçekleştirdiğini öğrendik. Ülkü Ocakları kurulduğu günden bu yana yurdumuzun askeri olsun polisi olsun bütün güvenlik güçleri için duacı, destekçi ve yol arkadaşıdır.

Her birinin, bizler için nöbet beklediğinin, görev yaptığının, farkında olduğumuz güvenlik güçlerimizle karşı karşıya gelmemiz asla ve asla düşünülemez. 15 Temmuz akşamı FETÖ’cü hainlere karşı polisimizle omuz omuza mücadele verip nasıl ki ülkemizi teslim etmedik se bundan sonrada yine omuz omuza mücadele edeceğiz. Biz serhatte orduyu asker, içerde ise polis biliriz. Bu vesile ile bir kişi için söylediğimiz sözlerin geneli kapsadığı gibi bir yanlış anlaşılmanın olmamasını temenni eder, güvenlik güçlerimize başarılar temenni ederim. Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin Ve Milletimizin emrinde olduğumuzu tüm kamuoyuna duyururuz.”

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam