Paris Belediyesinden Halep'e insani yardım konvoyu | Karaman Haber
Karaman Haber

Paris Belediyesinden Halep’e insani yardım konvoyu

Paris Belediyesi, Suriye’de rejim ordusunun kuşatmasında bulunan Halep’e tıbbi malzeme içeren insani yardım konvoyu yolladı

Paris Belediyesinden Halep’e insani yardım konvoyu
Bu haber 15 Aralık 2016 - 22:47 'de eklendi.

Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, Halep’e tıbbi yardım konvoyu göndererek, Halep’e verdiği desteği yineledi.

Paris Belediyesi tarafında organize edilen ve Suriye kökenli doktorların görev aldığı, Suriye’de savaştan etkilenen sivillere yardım etmek amacıyla kurulan oluşum, Paris ‘Suriye Tıbbi Yardım Kurumları Birliği’ (UOSSM) ile birlikte Halep’e tıbbi yardım malzemesi gönderdi.

Halep için konvoyun yola çıkışı vesilesiyle Paris Belediyesi binası önünde tören düzenlendi. Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo ve UOSSM yöneticileri törende konuşma yaptı.

Hidalgo ilk günden beri Suriye’de yaşanan insanlık dramını yakından takip ettiklerini, Halep halkının yanında olduklarını ve belediye olarak bir milyon avro tutarında yardım yaptıkları söyledi. Belediye Başkanı Hidalgo geçen hafta Halep Yerel Yönetim Meclis Başkanı Breta Hacı Hasan’ı Paris’te kabul etmişti.

Düzenlenen etkinlikte Suriyeli sanatçı Noma Omran, şarkılarını Halep için söyledi. İki kamyonluk tıbbi malzeme Halep’e doğru yola çıktı. Tıbbi cihazlar ve ekipmanlar ile ilk yardım malzemeleri şehirdeki sağlık tesisleri ve hastanelere dağıtılacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA