fbpx
Connect with us

Gündem

Özpınar’dan basın açıklaması

Karaman AK Parti İl Başkanı adayı Naim Özpınar, adaylık çalışmaları ile ilgili açıklama yaptı.

Yayımlanma

“Değerli Karaman Halkı ve Karaman Basın Mensupları;

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tespitleri ve talimatları doğrultusunda AK Parti yerel teşkilatlarında başlayan çalışmalar çerçevesinde, Karaman Teşkilatı için bir gurup arkadaşımız ile çalışma başlattık.

Karaman pek çok uygarlığa beşiklik etmiş kadim bir merkezdir. Karamanlılar da Yunus sevgisi ve Mevlana hoşgörüsü felsefesi ile, Türk Dilinin başkentinde her türlü güzel hizmeti hak etmekte ve talep etmektedir.

Başarılı ve cesaretli Karamanlılar olarak kişisel çalışmalarımızın Devlet desteği ile daha verimli bir hale getirilmesi elzemdir.

Dönem dönem büyük yatırımlar hedefleyen Karaman beklenen ve özlenen bir noktada değildir. Bu durağanlık son dönemde daha da artmıştır.

Hangi siyasi görüşten olursa olsun, tüm Karamanlıların haklarının korunması temel prensibimiz olacaktır. Hak ve hakkaniyete uymada yasaların amir hükümlerinin yanında, inancımız ve AK Parti felsefesi temel çizgimizdir.

Her türlü faaliyette adil olma, kişisel çıkarların ne pahasına olursa olsun önüne geçme, toplum ve özellikle muhtaç kesimlerin haklarının aranmasında tavizsiz bir çalışma sergilemek azmindeyiz.

Topluma hizmet götüren her türlü resmi kurum ve STK’lar ile verimli bir koordinasyon sağlayıp, kör kuruşu heba etmeden, zamanı en verimli biçimde kullanarak, torpil, iltimas, ihale yolsuzluğu, adam kayırma, çıkar ve menfaat gurupları oluşumlarının önüne ne pahasına olursa olsun geçmek azim ve kararındayız.

Dünyanın içinde bulunduğu şartlar ve Türkiye’nin bu tablodaki hassas durumunu da göz önüne alarak, mesaimizi 24 saat olarak planlayıp, katılımcı, tabanı daha çok dinleyen, taleplere göre hizmetlere şekil veren bir anlayış içindeyiz. Tek Bayrak, Tek Devlet, Tek millet şuurunun korunması ve idamesi için tüm gücümüzle mücadele etmek zorundayız.

Küçük hesaplar, çirkin Bizans oyunları, siyasi entrikalar bizim kapsama alanımız dışındadır. Ne bizi ilgilendirmekte, ne de mantığımızda yer almaktadır.

Halk için yapılan hizmet, “halkın talebi doğrultusunda, hangi görüşten ve düşünceden olursa olsun tüm halkın hakkı telim edilerek, liyakatli ekiplerle, öncelik sırasına göre, en verimli biçimde yapılmalıdır” görüşü şiarımızdır. Her türlü maddi ve manevi çeteleşmeyle kararlı bir mücadele mutlaka verilecek, bu tür oluşumlara asla taviz verilmeyecektir.

Gerek yerel resmi ve gayrı resmi birimler ve gerekse Ankara ile olan ilişkilerde özlenen, istişare, planlama, nezaket, otokontrol ve şeffaflığı mutlaka sağlayacağız. Milletimizin varlığına ve Devletimizin bekasına tehdit oluşturan FETÖ ve onun her türlü gizli kalmış uzantıları ile mücadele etmek boynumuzun borcudur.

Bizler bu tür görevlerin, Yaratanın takdirinde büyük bir lütuf olduğu inancındayız.

Vatanımız, Milletimiz ve Karaman’ımız için hayırlı olmasını diliyoruz.
Saygılarımızla…”

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
CLOSE
CLOSE