fbpx
Connect with us

Eğitim

OKULLAR AÇILIYOR

ikinci dönemle birlikte yoğun sınav dönemi de başlıyor.

Yayımlanma

Yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmenin 23 Ocak’ta başlayan yarıyıl tatili yarın sona eriyor.

İkinci dönemle birlikte Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının ortaklaşa yürüttükleri organizasyonla Okul Sütü Programı da başlayacak.

Belirlenen program kapsamında, Resmi-Özel Anaokulu, Uygulama Sınıfı, Ana sınıfı ve İlköğretim öğrencilerine Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri UHT koşullarında paketlenmiş pastörize süt dağıtılacak.

Okullarda ikinci dönemle birlikte, İlköğretim ve Lise son sınıf öğrencileri için sınav heyecanı başlayacak. Öğrenciler, 26 ve 27 Nisan’da Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ortak sınavlarına girecek. Mazeret sınavı da 20 ve 21 Mayıs’ta yapılacak. TEOG Sınav Sonuçlarının Haziran ayında açıklanması planlanıyor.

Üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 12 Mart Pazar günü tek oturumda yapılacak. Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) olan ikinci aşama ise 10 ve 11 Haziran ile 17 ve 18 Haziran’da beş oturumda gerçekleştirilecek.

Eğitimin ikinci yarıyıl dönemi, 9 Haziran Cuma günü sona erecek. 2017-2018 eğitim öğretim yılı ise 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam