Minnet ve saygıyla anıyorum | Karaman Haber
reklam reklam
Karaman Haber

Minnet ve saygıyla anıyorum

Minnet ve saygıyla anıyorum
Bu haber 10 Kasım 2016 - 14:17 'de eklendi.

Yazılı bir mesaj yayımlayan AK Parti Karaman İl Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksoy, ölüm yıldönümünde Atatürk’ü andı.

Göksoy şunları kaydetti;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 78. yıldönümünde milletçe saygı ve özlemle anıyoruz. Atatürk’ün önderliği etrafında kenetlenen kahraman milletimiz, kendisine vurulmak istenilen esaret zincirlerini parçalamakla kalmamış, çağdaş bir devletin gereklerine de kavuşmuştur. Kahraman milletimizle birlikte yepyeni bir devlet kurarak bizlere bırakan Atatürk; fikirleri, başarıları, eserleri, ilke ve devrimleriyle, bütünleştirici yapısı ve bilimi rehber alan öngörüsüyle dünya liderleri arasında seçkin bir yer edinmiştir.

Bir ülkenin onurunu, haysiyetini koruyarak nasıl bağımsız kalacağını, nasıl çağdaş bir Cumhuriyet haline getirilebileceğini tarihe kaydettiren aziz Atatürk, bağımsızlık mücadelesi veren diğer milletlere de yol gösterici olmuştur. Türk milleti, Onun düşüncelerinden, ilke ve devrimlerinden aldığı ilhamla ilerlemesini sürdürmekte, ülkesini çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarma azim ve kararlılığıyla geleceğe emin adımlarla yürümektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü ölüm yıldönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA