fbpx
Connect with us

Spor

Milli Takım Karaman’da seçildi

Yıldızlar Milli Takım Seçmeleri 26 – 27 Temmuz tarihlerinde Karaman’da yapıldı.

Yayımlanma

Yıldızlar Milli Takım Seçmeleri 26 – 27 Temmuz tarihlerinde Karaman‘da yapıldı.

Türkiye Tekvando Federasyonunun düzenlediği seçmeler Kazım Karabekir Spor Salonunda yapıldı.

Karaman’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen seçme müsabakalarında 53 ilden 200 sporcu mücadele etti.

Avrupa Şampiyonası ve Dünya Şampiyonasında milli takım forması giyecek sporcuların seçildiği müsabakalar kadınlar ve erkeklerde 10 kategoride düzenlendi.

İki gün süren mücadeleler sonrasında Türkiye’yi uluslararası müsabakalarda temsil edecek sporcular belirlendi.

Müsabakalar sonunda alınan sonuçlar ise şöyle;

Erkekler
33 Kg Dünya Şampiyonası Mert Dönmez – Ankara Direkt,
Avrupa Şampiyonası Merdan Çalık – İstanbul

37 Kg Dünya Şampiyonası Ömer Delibaşlar – İzmir Direkt,
Avrupa Şampiyonası Koray Yiğit Öztürk – Ankara

41 Kg Dünya Şampiyonası Yiğithan Kılıç Ankara,
Avrupa Şampiyonası Yiğithan Kılıç – Ankara
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Zeynel Fırat Tanrıverdi – İzmir

45 Kg Dünya Şampiyonası Furkan Kadir Gürel – İzmir  Direkt,
Avrupa Şampiyonası Bilal Küskü – İstanbul

49 Kg Dünya Şampiyonası Kadir Şantaş – Ankara – Direkt,
Avrupa Şampiyonası Ömer Yasin Orhan – İstanbul

53 Kg Dünya Şampiyonası Mahmut Küskü – İstanbul,
Avrupa Şampiyonası Oğuz Tokgöz – Tekirdağ
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Bedirhan Akdeniz – Erzincan

57 Kg Dünya Şampiyonası İbrahim Uğur Kamburoğlu – Ankara  Direkt,
Avrupa Şampiyonası İbrahim Uğur Kamburoğlu – Ankara
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Gökhan Emre Kesgin – Samsun

61 Kg Dünya Şampiyonası Yasin Yetiş Kaptan İstanbul,
Avrupa Şampiyonası Mehmet Erdoğan – Osmaniye

65 Kg Dünya Şampiyonası Ahmetcan Timağur – İstanbul,
Avrupa Şampiyonası Talha Enes Kamber – Kocaeli

+65 Kg Dünya Şampiyonası İbrahim Tunca – İstanbul  Direkt,
Avrupa Şampiyonası Ali Kirazlı – Denizli

Kadınlar
29 Kg Dünya Şampiyonası Aleyna Demir – Ankara – Direkt,
Avrupa Şampiyonası Hatice Bengü Dağ – Uşak
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Rümeysa Akar – Düzce

33 Kg Dünya Şampiyonası Elif Su Gençyılmaz – Ankara  Direkt,
Avrupa Şampiyonası Nazlı İrem Dinç – Ankara

37 Kg Dünya Şampiyonası Azra Çavuş  Tekirdağ,
Avrupa Şampiyonası Gökçe Göğebakan – Çanakkale
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Fatma Eylül Koca – Bartın

41 Kg Dünya Şampiyonası Zeynep Taşkın – Çanakkale  Direkt,
Avrupa Şampiyonası Zehra Altun – İstanbul
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) İdil Zafer – Tekirdağ

44 Kg Dünya Şampiyonası Tuğçe Cankurt – Ankara  Direkt,
Avrupa Şampiyonası Şefika Çakal – Kırklareli

47 Kg Dünya Şampiyonası Işıl Zafer – Tekirdağ – Direkt,
Avrupa Şampiyonası Işıl Zafer – Tekirdağ
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Esmanur Ersoy – Ankara

51 Kg Dünya Şampiyonası Dilara Kartal – Eskişehir – Direkt,
Avrupa Şampiyonası Beyzanur Malkoç – Düzce

55 Kg Dünya Şampiyonası Zeynep Şeyma Turhan – Eskişehir,
Avrupa Şampiyonası Ceyda Akagündüz – İzmir
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Ayşe Sıla Kırcaoğlu – Kastamonu

59 Kg Dünya Şampiyonası Huriye Nur Ergin – İstanbul,
Avrupa Şampiyonası Rojin Cumcu – Trabzon

+59 Kg Dünya Şampiyonası Bengüsu Yılmaz – Samsun,
Avrupa Şampiyonası Aysel Nur Sağlık – Ankara
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Ekin Su Öner – Ankara

Seçmelerde mücadele eden 3 Karamanlı sporcunun 3. turda seçmelere veda ettikleri öğrenildi.

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam