Konya Şeker'den üreticiye bir destek daha geldi

Mart ayından bu yana nakdi ve ayni olarak tohum, gübre vb. olmak üzere üreticisine destek planındaki program çerçevesinde avans desteği veren Konya Şeker yetkilileri, 11 Haziran 2021 Cuma günü motorin dağıtımına başlanacağını açıkladılar.

Reklam
Konya Şeker'den üreticiye bir destek daha geldi
10 Haziran 2021 - 19:53
Reklam
   Konya Şeker yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre dağıtımı yapılacak motorinin toplam tutarı 27 Milyon 937 Bin TL olacak.

   Konya Şeker’den yapılan açıklama üzerine bir değerlendirme yapan PANKOBİRLİK
Genel Başkanı Recep Konuk, bu sene yaşanan kuraklığın üreticiyi üzdüğünü, birçok bölgede üretimi etkilediğini, üreticinin işini zorlaştırdığını, üreticiyi kaygılandıran bu dar günlerde Konya Şeker’in üreticinin yanında durduğunu belirterek “Konya Şeker ovanın susuzluğunu dindirmek için atılacak her adıma destek olmaya, bu iş için iştiyak ile koşmaya hazır. Biz önerilerimizi dile getirdik, çare kapılarına müracaat ettik, karşılık da bulduk. Projeler hazırlandı, kaynaklar tespit edildi, ovanın suya kavuşması için atılan adımların hızlanmasını bekliyoruz. Sulama Altyapısı projelerini beklerken elimizden gelenleri yapma konusunda ise beklemiyoruz. Üreticinin yükünü hafifletmek için verebileceğimiz hiçbir destekten imtina etmiyor, bir fazlasını yapabilmek için imkanları zorluyor, sınırları aşmaya çalışıyoruz'' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum