Klinik Egzersiz Tedavileri

2 September 2018 Off By HaberKaraman

Egzersizler günümüz hayat şartlarında oldukça kritik bir hale gelmiştir. Çünkü günümüzde hareketsiz hayat şartları ve insanların spor ve egzersiz için yeterli zamanı bulamaması gibi nedenlerden dolayı omurga ve iskelet sistemi ile ilgili yapısal sorunların görülme riski artarken yine aynı sebeplerden dolayı gerekli tedavisel egzersiz ve çalışmaların yapılamamasından dolayı bu sorunların derecesinde büyük artışlar görülmektedir. Fizyospine olarak sunduğumuz klinik egzersiz programları ile bu sorunların aşılması konusunda hizmet sunmaktayız. Klinik pilates İzmir’de uygulanan ve klinik egzersiz programları içerisinde oldukça önemli yeri olan bir klinik egzersiz tedavi yöntemidir.

Sağlıklı bir omurga ve iskelet sistemi için en önemli husus komple güçlendirilmiş kas ve bölümlerdir. Çünkü bazı noktaların diğerlerine göre daha zayıf kalması üzerine daha fazla yük binmesine ve bu yükün kaldırılamaması sonucu omurga sorunlarının oluşmasına sebep olmaktadır. Pilates uygulamaları bu sorunun, ortadan kaldırmak amacıyla geliştirilmiş; karın ve sırt bölgelerinin eşit bir şekilde güçlendirerek omurga sisteminde görülme riski olan sorunların önüne geçmektedir. Özellikle klinik olarak yapılan pilates uygulamalarında kişinin yaş, cinsiyet, fiziki durum ve diğer özelliklerine göre alanında uzman fizik tedavi uzmanlarımız ve ekiplerimiz tarafından oluşturulan egzersizler uygulanmaktadır.

Kifoz Tedavi Uygulamaları

Merkezimizde kifoz İzmir’de uygulanan ve sırf bölgesindeki kavisin olması gerektiğinde fazla bir eğrilik kazanma sorununu ortadan kaldırmaya yönelik egzersiz faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Normal şartlarda bu kavislerdeki eğrilik 20 ile 45 derecelik açıda olması gerekirken bu kifoz sorununda bu eğrilik 45 dereceyi geçmektedir. Ve derede ne kadar büyürse kişi için risk oldukça artmaktadır.

Merkezimizde tüm kişisel veriler ışığında kişi için en uygun ve tedaviye yönelik en ideal kişiye özel korse önerileri eşliğinde yapılacak ve omurgayı saran tüm kasların aynı anda ve birbiri ile uyumlu şekilde çalışmasını sağlayacak şekilde planlanmalıdır. Bu planlama ile oluşan eğriliklerin tedavisinde büyük başarı görülebilmektedir.

Merkezimizde her türlü omurga sorunun ve kişini fiziksel özellikleri ile orantılı egzersiz tedavi uygulamaları yapılmaktadır. Skolyoz sorununda kişinin omurgasında sağa ve sola doğru eğilmeler görülmektedir. Ve bunun derecesine göre sadece egzersiz, konserli egzersiz ya da ileri seviyelerde cerrahi müdahaleler gerekebilmektedir. Merkezimizde Skolyoz tedavisi İzmir’de gerekli kişiye özle egzersiz programları hazırlanmaktadır.

www.fizyospine.com