Kimsenin omuzuna basmadım | Karaman Haber Kimsenin omuzuna basmadım – Karaman Haber
Karaman Haber

Kimsenin omuzuna basmadım

Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Mesut Soyfidan, basın mensupları ile bir toplantı düzenledi.

Kimsenin omuzuna basmadım
Bu haber 04 Mayıs 2018 - 23:40 'de eklendi.

Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Mesut Soyfidan, basın mensupları ile bir toplantı düzenledi.

Düzenlenen kahvaltılı programla adaylığı ile ilgili açıklamar yaparak kendini tanıtan Soyfidan, şunları söyledi:

“19 mayıs 1981 Karaman doğumluyum. Evliyim, iki erkek çocuğum var. İlk, orta, lise eğitimimi Karaman’da okudum.

Yüksek öğrenim olarak Muhasebe ve Vergi Uygulaması bölümü, lisans eğitimimde Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdim. 1997 yılında 1 yıl malı müşavirlik bürosunda stajyerlik yaptım.

1998 yılında ticarete başladım Esnaf Sanatkarlar Odası üyesi oldum.

8 yıl tekvando sporu yaptım. Askerliğimi Şırnak Çakırsöğüt’te 18 ay olarak yaptım. 2002 yılında askerden geldim. AK Partimin girdiği ilk seçimde Partimizin adına sandık görevi yaptım.

İnşaat üzerine iş yeri açtım. 3 yıl üst üste vergi rekortmenleri listesinde yer aldım.

Ticaret ve sanayi odası üyesiyim. İki ayrı okulda 5 yıl okul aile birliği başkanlığı yaptım. İş ve işci sağlığı uzmanıyım. Şimdi Devlet Şu işleri bünyesinde çalışıyorum.

Partimizin kuruluşundan bugüne kadar, sandık görevi, mahalle başkanlığı, gençlik kolları yönetim kurulu üyeliği, merkez ilçe yönetim kurulu üyeliği, merkez ilçe başkan yardımcılığı, il yönetim kurulu üyeliği, İl başkan yardımcılığı, 7 haziran, 1 kasım 2015 genel seçimlerinde İl SKM başkanlığı, 17 Nisan Referandumda İl SKM Mali İdari Baskanı ve İl Teşkilat başkanı olarak aktif görevlerde bulundum.

Buralara kimsenin omuzuna basarak gelmedim, emekleyerek geldim. Gençlik kolları yönetiminde partimizin halısını elimizle yıkayan gençlerden biriyim.

Aynı zamanda bir asker torunuyum. Rahmetli dedem 1919 – 1921 de garp cephesi yani batı cephesi 1. bölük komutanıdır. İstiklâl madalyası sahibidir.

Bütün aday adaylarımıza başarılar dilerim. Gerek parti teşkilatlarımızla gerekse halkımızla birlik ve beraberlik içinde bu süreci en iyi şekilde yürüteceğimize inanıyorum.

Allah yar ve yardımcımız olsun.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA