Connect with us

Gündem

KARLI KARAMAN’DA GECE YARISI MESAİSİ

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, akşam saatlerinde başlayan ve gece saatlerinde şiddetini artıran kar yağışından dolayı belediye ekiplerince yürütülen kar temizleme çalışmalarını denetledi.

Yayımlanma

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, beraberindeki Başkan Yardımcıları Duran Kabaağaç, Abdullah Bağırgan ve Meclis Üyesi Mustafa Sarı, fen işleri ekiplerince yürütülen kar temizleme çalışmalarını yakından takip etti.

Gece saatlerinde belediye ekiplerince başlatılan kar küreme ve tuzlama çalışmaları sabahın ilk saatlerine kadar devam etti. Şehir genelinde büyük bir aksaklık yaşanmadı. Belediye Fen işleri müdürlüğüne bağlı ekipler, sabah saatleri itibari ile çalışmalarına devam etti. Özellikle sağlık kuruluşları ve eğitim kurumlarına ulaşımın sorunsuz bir şekilde sağlanması için bu kurum ve kuruluşlara giden güzergahlar üzerinde çalışan ekipler daha sonra ara sokaklar ve işlek caddelerde çalışmalarına devam ediyor.

Belediyeden Vatandaşlara Uyarı !

Karaman Belediyesince yapılan açıklamada: “Kar yağışı ve buzlanma nedeni ile vatandaşlarımızın herhangi bir sorun yaşamamaları için ekiplerimiz 24 saat hazır halde bulunmaktadır. Sıcaklık değerlerindeki düşüşten dolayı özellikle akşam saatlerinde buzlanma beklenmektedir. Vatandaşlarımızın trafikte dikkatli olmalarını, mümkünse toplu taşıma araçlarını kullanmalarını, araçlarıyla kar lastiği veya zincirsiz trafiğe çıkmamalarını, önemle rica ederiz” denildi.

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam