Karaman'dan Halep, İdlib ve Bayırbucak'a 11 tır yardım | Karaman Haber
reklam reklam
Karaman Haber

Karaman’dan Halep, İdlib ve Bayırbucak’a 11 tır yardım

‘Halep’e Acil İnsani Yardım Kampanyası’yla oluşturulan 11 yardım tırı Halep, İdlib ve Bayırbucak bölgelerine gönderildi.

Karaman’dan Halep, İdlib ve Bayırbucak’a 11 tır yardım
Bu haber 04 Ocak 2017 - 17:21 'de eklendi.

Yardım tırları için düzenlenen uğurlama törenine Karaman Valisi Süleyman Tapsız, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, sivil toplum kuruluş temsilcileri, siyasi parti başkanları ile çok sayıda vatandaş ve yoğun halk katılımı oldu.

Kuranı Kerim tilaveti ve tüm mazlumlar insanlar için edilen duaların ardından Karaman Sivil Toplum Platformu sözcüsü ve Memur-Sen İl Başkanı Yunus Özdemir ve Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan birer konuşma yaptılar. Karaman Valisi Süleyman Tapsız da, Karaman’ın gösterdiği bu güzel yardımseverlik örneği nedeniyle emeği geçen bütün sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.

Kampanya ile 6 tır un (150 ton), 1 tır elma (25 ton), 4 tır muhtelif gıda (kek-makarna-kıyafet 60 ton) olmak üzere toplam 11 tır yardım malzemesi toplandı.

Ortalama 400 bin lira maddi değere ulaşılan 11 yardım tırı konuşmaların ardından konvoy halinde Halep, İdlib ve Bayırbucak’a doğru yola çıktı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA