Connect with us

Karaman

Karaman’dan Halep, İdlib ve Bayırbucak’a 11 tır yardım

‘Halep’e Acil İnsani Yardım Kampanyası’yla oluşturulan 11 yardım tırı Halep, İdlib ve Bayırbucak bölgelerine gönderildi.

Yayımlanma

Yardım tırları için düzenlenen uğurlama törenine Karaman Valisi Süleyman Tapsız, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, sivil toplum kuruluş temsilcileri, siyasi parti başkanları ile çok sayıda vatandaş ve yoğun halk katılımı oldu.

Kuranı Kerim tilaveti ve tüm mazlumlar insanlar için edilen duaların ardından Karaman Sivil Toplum Platformu sözcüsü ve Memur-Sen İl Başkanı Yunus Özdemir ve Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan birer konuşma yaptılar. Karaman Valisi Süleyman Tapsız da, Karaman’ın gösterdiği bu güzel yardımseverlik örneği nedeniyle emeği geçen bütün sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.

Kampanya ile 6 tır un (150 ton), 1 tır elma (25 ton), 4 tır muhtelif gıda (kek-makarna-kıyafet 60 ton) olmak üzere toplam 11 tır yardım malzemesi toplandı.

Ortalama 400 bin lira maddi değere ulaşılan 11 yardım tırı konuşmaların ardından konvoy halinde Halep, İdlib ve Bayırbucak’a doğru yola çıktı.

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam