Connect with us

Ekonomi

Karaman’da İyi Tarım töreni

İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi kapsamında üreticilere, bitki koruma ürünleri uygulamalarında kullanacakları koruyucu ve yardımcı malzemeler (ilaçlama tulumu, lup, pH metre) törenle verildi.

Yayımlanma

Törene Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Özçalık, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Karaman İl Koordinatörü Özgür Öztürk, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı ޞube Müdürü Uğur Erkan,  Karaman İli Elma Üreticileri Birliği Başkanı Ahmet Yıldız, teknik personel ile elma üreticileri katıldılar.

Toplantıda üreticilere İyi Tarım Uygulamaları kapsamında Acil Tıp Teknisyeni İsa Çiçek tarafından İlk Yardım Eğitimi, Gıda ve Yem ޞube Müdürü Fatih Ayaz tarafından Hijyen Eğitimi, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı ޞubesinden Ziraat Mühendisi Ömer Koka tarafından ise İyi Tarım Uygulamalarında kontrol ve sertifikasyon kuruluşlarının dikkat ettikleri kontrol noktaları hakkında bilgiler verildi. Ayrıca Ziraat Mühendisi Gökhan Tunalı tarafından da Entegre Mücadelede Biyoteknik Mücadele Yöntemleri hakkında üreticiler bilgilendirildi.

Protokol tarafından üreticilere koruyucu ve yardımcı malzemeler ile kontrol ve sertifikasyon kuruluşu tarafından verilen İyi Tarım Sertifikaları törenle teslim edildi.

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam