Karaman Valisi Değişti | Karaman Haber
Karaman Haber

Karaman Valisi Değişti

Yeni valiler kararnamesi ile Karaman Valisi Süleyman Tapsız merkeze alındı.

Karaman Valisi Değişti
Bu haber 21 Haziran 2017 - 11:44 'de eklendi.

Yeni valiler kararnamesi ile Karaman Valisi Süleyman Tapsız merkeze alındı.

Bakanlar Kurulu’nda alınan kararlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı sonrası Resmi Gazete’de yer aldı.

Bakanlar Kurulu’nda alınan kararlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı sonrası Resmi Gazete’de yer aldı.

Yeni valiler kararnamesine göre, 20 ilin valisi merkeze alındı, 20 ile yeni vali atandı, 19 il valisi ise yer değiştirdi. Vali atamalarına ilişkin kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Bugünkü sayıda yayımlanan kararnameye göre; aralarında İçişleri Bakan Yardımcısı ile 19 vali merkeze atanırken, 41 ilin valisi değişti ve 12 kaymakam vali olarak çeşitli illere atandı.

Karaman Valisi Süleyman Tapsız Merkeze alınırken, Karaman Valiliğine de, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Fahri Meral atandı.

Fahri Meral Kimdir?

01.01.1969’da Sivas’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğreniminden sonra 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Bölümü’nü kazandı. Dört yıllık Fakülte eğitimini zamanında tamamlayarak 1992 yılında mezun oldu.

İçişleri Bakanlığı’nca açılan Kaymakamlık sınavlarını kazanarak Temmuz 1994 tarihinde Çorum Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Çorum Valiliğine bağlı olarak üç yıllık adaylık süresinden sonra 84.dönem Kaymakamlık kursunu tamamlayarak 1997 yılında Rize-İyidere Kaymakamlığına atandı.

Sırasıyla 2000-2002 yıllarında Muş-Varto Kaymakamlığı, 2002-2005 yıllarında Malatya- Darende Kaymakamlığı 2005-2007 yıllarında Muğla-Kavaklıdere Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

2007-2011 yıllarında Çanakkale-Lapseki Kaymakamı olarak görev yapan Fahri Meral, 20 Eylül 2011 tarihi itibariyle Terme Kaymakamlığında görev yaptı. İçişleri Bakanlığı’nda, Strateji Geliştirme Başkanlığında Başkan Vekili, Personel Genel Müdürlüğünde Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdür Vekili olarak görev yaptı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA