Karaman Valiliği açıklama yaptı | Karaman Haber Karaman Valiliği açıklama yaptı – Karaman Haber
Karaman Haber

Karaman Valiliği açıklama yaptı

Dün cıva ile temasta bulunduklarından, kontrol altına alınan 8 öğrenci ile ilgili Karaman Valiliğinden bir açıklama yapıldı.

Karaman Valiliği açıklama yaptı
Bu haber 24 Nisan 2018 - 10:33 'de eklendi.

Dün cıva ile temasta bulunduklarından, kontrol altına alınan 8 öğrenci ile ilgili Karaman Valiliğinden bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şöyle denildi:

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiler doğrultusunda;

23 Nisan 2018 tarihinde İlimiz Merkez İbrahim Bey İlkokulunda kullanılmayan eski binadan malzeme alınması sırasında 3 öğrencinin de haricen girerek, içlerinde cıva maddesi bulunduğu sonradan anlaşılan 3 adet kutuyu aldıkları ve kutulardan birini açarak bir süre okul bahçesinde oynadıktan sonra kutuları alarak okuldan ayrıldıkları anlaşılmıştır.

Öğrencilerden ikisi yanlarında bulunan 2 kutuyu eve giderken çöp konteynırına attıklarını ifade etmiş ve daha sonra bu iki kutu AFAD ekiplerince bulunmuştur.

Öğrencilerimizden biri ise yanında bulunan kutuyu evine, daha sonrada annesi ile birlikte misafirliğe gittiği komşusuna götürmüştür. Ailenin bu maddenin zararlı olabileceğinden şüphelenmesi üzerine bu maddeyle temas eden çocuklar hastaneye götürülmüştür. Çocukların gerekli tahlilleri yapılmıştır. Konu okul idaresi tarafından öğrenilir öğrenilmez, maddeyle temas ihtimali bulunan diğer öğrenciler de Karaman Devlet Hastanesine intikal ettirilmiştir.

Hastanedeki yetkililerin bu konuda sadece Ankara‘da ileri tetkik yapılabildiğini belirtmeleri üzerine 8 öğrenci Rehber Öğretmen ve aileleri refakatinde Ankara Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesine götürülmüştür. Öğrenciler müşahede altında tutulmaktadır. Tahlil sonuçlarına göre işlem yapılacaktır.

İlimiz Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, AFAD, Belediye Başkanlığı tarafından gerekli tedbirler alınmış olup, Okulda eğitim ve öğretime devam edilmektedir.

Konuyla ilgili adli ve idari incelemeler başlatılmıştır.

Kamuoyunun bilgilerine sunulur.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA