Karaman – Ulukışla Hızlı Treni Geliyor | Karaman Haber
reklam reklam
Karaman Haber

Karaman – Ulukışla Hızlı Treni Geliyor

Karaman – Ulukışla Hızlı Treni Geliyor
Bu haber 17 Ekim 2016 - 20:29 'de eklendi.

TCDD Adana 6. Bölge Müdürü Mustafa Çopur, Vali Süleyman Tapsız’a Karaman-Ulukışla hızlı tren çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Karaman Valiliğinde yapılan çalışma toplantısına Karaman Valisi Süleyman Tapsız’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Dr. Sezer Işıktaş, TCDD Adana 6. Bölge Müdürü Mustafa Çopur, Bölge Yol Müdürü Halil Dönmez ve Karaman TCDD yetkilileri katıldı.

Bilgilendirme şeklinde geçen toplantıda; Karaman – Ulukışla çift hat projesinin son durumu ele alınırken, TCDD Adana 6. Bölge Müdürü Mustafa Çopur, proje ile ilgili son gelişmeler hakkında Vali Tapsız’a bilgiler verdi.

Karaman Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, 07.09.2016 tarihinde yüklenici firma ile sözleşmesi yapılan ve güzergâh uzunluğu yaklaşık 135 km olan Karaman Ulukışla hızlı tren hattının 9 istasyonlu olması planlanmış olup, projenin ihale bedeli ise 928.309.098,18 TL olup, İstanbul’dan başlayarak Eskişehir-Ankara-Konya-Karaman istikametinden Ulukışla’ya kadar devam edecek olan hızlı tren hattı, özellikle OSB de faaliyet gösteren firmaların ürünlerini dış pazarlara ulaştırmada kolaylaştırırken, vatandaşlarımızın da uzak illere daha hızlı ve konforlu seyahat etmelerini sağlayacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA