Karaman ekmeği daha taze yiyecek | Karaman Haber
reklam reklam
Karaman Haber

Karaman ekmeği daha taze yiyecek

Karaman ekmeği daha taze yiyecek
Bu haber 19 Kasım 2016 - 16:02 'de eklendi.

Fırıncılar Odası’nın da katıldığı toplantıdan Ekmek kalitesinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için yeni kararlar çıktı.

Karaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde yapılan toplantıya İl Müdürü Orhan Özçalık, Karaman Fırıncılar Odası Başkanın Alaaddin Divleli ve ekmek farikaları temsilcileri katıldı.

Alınan İl Hıfzıssıhha Jurulu Kararı gereği, ekmek üretiminde kullanılan maya miktarı, istimleme odası sıcaklık ve nem değerleri, pişirme sıcaklığı vs. birçok konuda işletmecilere sınırlamalar getirildi.

Kurul kararında ayrıca 01.01.2017 tarihi itibariyle Karaman’da faaliyet gösteren ekmek fabrikaları 21.00 ve 01.30 saatleri arasında ekmek üretemeyecek. Üretilen ekmekler fırın çıkışından sonra en fazla 4 saat içerisinde son tüketiciye veya son tüketiciye satış yapan perakendeciye ulaştırılması gerekecek.

Ekmek dağıtım araçlarına İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden “Ekmek Dağıtım Araç Kayıt Belgesi” alma zorunluluğu getirilirken, ekmeğin üretiminden tüketiciye ulaşıncaya kadar tüm aşamaları ciddi bir şekilde takip ve kontrol edilecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA