Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

30 October 2018 Off By HaberKaraman

Hasta yatağı seçmek aslında oldukça profesyonel işidir. Bu sebeple hasta için yatak alırken ekstra dikkat etmek gerekir. Öncelikli olarak karar verilmesi gereken şey hareketli ve hareketsiz yatak tercihi yapmaktır. Bu tercihi yaptıktan sonra hastanın fiziksel durumu, sağlık problemi ve ilerleyen durumları göz önüne alınmalıdır. Hastanın felçli, kısa süreli rahatsızlık durumu, yatalak veya bundan sonraki yaşamını devamlı olarak yatakta geçireceği tip durumlar yatak seçmedeki tercih sebepleri olabilir. Bu saydığımız rahatsızlıklara göre hasta yatak modelleri mevcuttur. Bu modellerin farklı farklı olmasının sebebi hastaya maksimum konforu vermek amaçlıdır. Bilinçli olarak yapacağınız hasta yatağı alışverişi hastanın sağlığını direkt olarak etki eder.

Elektrikli el kumandalı yatak, lazımlıklı yatak, şişme havalı yatağı ve havalı yatağı gibi bir çok farklı çeşit de özel yatak mevcuttur. Hasta karyolası seçiminde öncelikli kriter ortopedik hasta yataklardır. Bundan sonra hastanın durumuna göre doktorun direktifleri yönünde hasta karyolası tercihinde bulunulmalıdır. Bununla birlikte hastanın yatağının yüksek güvenlikli olması da büyük önem arz etmektedir. Hasta yakınlarından hastanın düştüğüne dair şikayetler gelmektedir. Bu düşmelerin önüne geçmek adına yan korkulukları bulunan yataklar tasarlanmıştır. Tercihinizi bu yöndeki model yataklardan yana kullanmanız hastanın sağlığı ve konforu açısından oldukça önemlidir. Hem yan korkulukları bulunup hem de hareket edebilen ve maksimum konforu sağlayan hasta yatakları piyasada oldukça fazla bulunmaktadır. Bu hasta kişilerin yatakları seçimi hastanın sağlığını yine direkt olarak etkiler.

Kendi başına hiçbir şekilde hareket edemeyen hastalar mevcuttur. Bu hastalar için kumandalı hasta yatakları üretilmiştir. Kumanda ile çalışan yataklarının tam performans sergilediğinden emin olunması gerekir. Tabi ki de yüksek güvenlikli ve tam kapasiteli bir hasta yatağının fiyatı maddi açıdan bazı aileleri zorlayabilir. Fakat ucuz yollu bir şekil de de yine bu tip bir hasta kişi için üretilen özel yatağına sahip olunabilir. Piyasada ikinci el hasta yatakları mevcuttur. Bunlardan sizler de temin edebilir ya da kiralama yöntemi ile yine hasta tam kapasiteli bir özel yatağa sahip olabilirsiniz.