Güvenilir İlaçlama Firmalarını Nasıl Bulurum ? | Karaman Haber
Karaman Haber

Güvenilir İlaçlama Firmalarını Nasıl Bulurum ?

Güvenilir İlaçlama Firmalarını Nasıl Bulurum ?
Bu haber 29 Ocak 2017 - 12:31 'de eklendi.

Bilindiği gibi günümüz 2017 yılında her sektörde olduğu gibi böcek ilaçlama sektöründe de güvenilir haşere ilaçlama firmalarını bulmak çok zor duruma gelmiş bulunmaktadır.İlaçlama firmaları arasından seçim yapmakta zorlanan şirketler ve bireysel kişiler ilaçlama firmalarının isimlerini yazarak gerek forumlarda gerek ise şikayet sitelerinden firmayı incelemeye çalışmaktadır. Bazı durumlarda firma için yazılan olumlu yada olumsuz yorumlara bakmakta ve buna göre karar verilmektedir. Bu güzel ve başarılı sonuçlar verebilecek bir uygulamadır. Ama bir şarta dikkat edilmesi gerekir. O da bu ilaçlama firması ne zaman kurulmuş ? İnternet üzerinde gördüğünüz isim ile ilaçlama yapan ve size fatura ya da faaliyet kesen firma aynı mı ? İşte bu iki kritik soru firmayı tanımada çok önemli rol oynamaktadır. Çünkü artık çoğu sahtekar firmalar internet üzerinde çakma yeni isimler kullanarak eski isimlerde lekeledikleri ve yanlş yapılan çok şikayet alan firmaları gizlemektedirler. Bu çok önemli bir hadisedir ve mutlaka ama mutlaka buna çok dikkat ediniz. Tabiki bunu öğrenmek için ancak firmanın sizin adresinize gelmesi ve ilaçlama yapması gerekecektir. Firmadan örnek faaliyet raporu isteyebilir ve ya gelen kişinin yaka kartına ya da arabasına bakabilirsiniz. Bunlar internet üzerinden ismi geçen firma ile aynımı ya da değilmi karşılaştırma yapabilirsiniz. En kesin ve doğru bilgi ise firmanın Sağlık Bakanlığı Ruhsatı ile internet üzerindeki ismi birbirini tutuyor mu soruna doğru yanıt almanızdır.

Güvenilir İlaçlama Firmalarını Nasıl Bulurum ? sorusuna birde başka pencereden bakalım.

Öncelikle yıllardır çalıştığınız firma var ise ve işini doğru yapıyor ise ve biyosidal ürünler kullanıyor referanslarıda iyi ise bu firmayı fiyat araştırması için yada daha ucuz firma bulurum hayali ile kesinlikle değiştirmeyiniz. Böyle bir durum söz konusu değil ise yani ilk defa ilaçlama yaptıracak iseniz firmaya güvenmek adına kurumsal hangi firmalar ile çalışıyor bunu sorabilir ve bunun ispatı konusunda belge isteyebilirsiniz. Bu durumda referans olacak büyük kamu kuruluşlarının olmasına dikkat ediniz. Bu İSKi olabilir veya kaymakamlık olabilir ve ya vergi daireleri gibi büyük herkesin bildiği kuruluşlar olabilir. Bu firmaları yaptığı dair ve sizi tatmin edicei belgeleri mutlaka isteyiniz. Sadece internet sitesindeki referanslar bölümünden bakarak buradaki firmalara kesinlikle inanmayın ve itimat etmeyiniz. Çoğu firma önünden bile geçmediği büyük holdingleri referans olarak yazarak bizim gibi hizmet alacak kişileri “aaa referansları iyi bu firmayıda mı bu böcek ilaçlama firması yapıyormuş?” izlenimi verip kandırmalarına izin vermeyiniz. Buraya kadar herşey anlaşıldı ise doğru ilaçlama firmasını hala daha bulmuş sayılmazsınız. Tüm bu kıstaslar tutup firmanın personeli tecrübesiz olabilir. Bu da en az diğer unsurlar kadar tehlikelidir. Neden mi ? Çünkü ilaçlama işinden anlamayan bir kişi sorununuzu çözemez. Ama şunuda göz önünde bulundurmak gerekir bu şekilde hizmet  veren firmalar kesinlikle bilmeyen kişileri ilaçlama işine göndermezler. Bu durum eski yıllanmış artık işin tüm alengirini bilen firmaların yaptığı işlerdir ve sektöründe 30 yıl gibi ibareler koyarak bizleri kandırmaya çalışırlar.

Güvenilir İlaçlama Firmalarını Nasıl Bulurum ? sorusuna en güzel cevap aslında dostlarımızdan bizlere verilir. Doğru ilaçlama yapan bir firmayı bulmak bu şekilde en doğru anlamda olabilir.Bir arkadaşınız, işyerinde çalışan bir dostunuz ve ya akrabanız ilaçlama işlemi yaptırmış ise ve frmadan mennun kalmış ise bu firmayı tercih edebilirsiniz. En iyi referans insanın dostudur sözünden yola çıkarak gidersek o kişiyi mennun eden firma sizide mennun etme olasılığı yeni firma arayışından daha güvenilir olacaktır ve son olarak şunuda yazmamız gerekir ise kesinlikle ama kesinlikle fiyatlandırmay bakarak özellikle ilaçlama sektöründe ucuz fiyat veren ilaçlama firmaları asla tercih edilmemelidir..

Sağlığınızı riske atmayınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA