Gurbetçi hemşehrimiz kazada hayatını kaybetti | Karaman Haber
Karaman Haber

Gurbetçi hemşehrimiz kazada hayatını kaybetti

Macaristan Nadlac Sınır Kapısı yakınlarında meydana gelen zincirleme kazada Karamanlı hemşehrimiz hayatını kaybetti.

Gurbetçi hemşehrimiz kazada hayatını kaybetti
Bu haber 20 Şubat 2017 - 21:49 'de eklendi.

Yoğun sisin yol açtığı düşünülen zincirleme trafik kazasında 5 kişi öldü, 12 kişi de yaralandı.

Almanya – Romanya arasında yolcu taşımacılığı yapan Romen plakalı bir otobüs, yoğun sis nedeniyle görüş mesafesinin 100 metrenin altında olduğu bildirilen Nadlac sınır kapısına iki kilometre kala zincirleme trafik kazasına karıştı. Kazada otobüsün ile birlikte, iki tır, iki minibüs ve birkaç tane de taksi birbirine girdi.

Utrecht’te yaşayan Karamanlı Aziz (Soner) Koca‘nın (42) da bu kazada hayatını kaybedenler arasında olduğu öğrenildi.

Koca’nın cenazesi ailesi tarafından Macaristan Türk konsolosluğundan alınıp Karaman‘a getirilecek.

Edinilen bilgilere göre kaza, sınır kapısında tırın otobanın acil şeridinde aniden durmasıyla yan şeritte de bir başka tırın trafiği tamamen kilitlenmesiyle oldu. Tırların arkalarından gelen iki minibüs tıra, onların arkasından gelen yolcu otobüsü minibüslere, otobüsün ardından gelen diğer araçların da otobüse çarpmalarıyla meydana gelen zincirleme trafik kazasında 5 kişi hayatını kaybetti, 12 kişi yaralandı.

Macaristan Dışişleri Bakanlığı, Arad’taki ilk yardım ekiplerinin hemen olay yerine intikal ettirilerek kazazedelere yardım ettiklerini, ilk belirlemelere göre 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 12 kişinin de ciddi şekilde çeşitli yerlerinden yaralandıklarını belirtti. Macaristan Dışişleri Bakanlığı (MAE) açıklamasında kazaya karışanlar arasında Romen, Türk ve Bulgar vatandaşlarının bulunduğunu belirtti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA