fbpx
Connect with us

Eğitim

GENÇLİK MERKEZİ’NDE EBRU EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri El Sanatları Kulübü bünyesinde devam eden ebru sanatı eğitimleri gençlerden yoğun ilgi görüyor.

Yayımlanma

Karaman’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından açılan Ebru Sanatı eğitimleri hafta içi Salı ve Cuma günleri yaklaşık 20 kursiyerin yoğun ilgisi eşliğinde devam ediyor.

Ebru Sanatı eğitimleri hakkında bilgi veren Usta Öğretici Mustafa Konuk, ”

Battal ebrudan başlayarak çiçekli ebruların yapıldığı ve üzerinde kaligrafi ve hat yazıları ile zenginleştirildiği bu uğraş, Mustafa Konuk usta öğreticiliğinde yaklaşık 20 kursiyer ile devam ediyor. Çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu eğitimlere farklı meslek gruplarından çalışanlar ve ev hanımları da ilgi gösteriyor.

Gençlik Merkezi Müdürü ޞabettin Gezen yönetiminde kulüp çalışmalarının devam ettiği Gençlik Merkezi’nde farklı alanlarda eğitimler alan kursiyerler, burada hem boş vakitlerini değerlendirecek, hem de eğitim aldıkları alanlarda kendilerini geliştirme şansı yakalıyorlar.

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam