fbpx
Connect with us

Eğitim

GENÇLERDEN BİLGİSAYAR EĞİTİMLERİNE YOĞUN İLGİ

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Bilim ve Teknoloji Kulübü bünyesinde devam eden Bilgisayar Kullanımı Eğitimleri gençlerden yoğun ilgi görüyor.

Yayımlanma

Karaman’da bilgisayar öğrenmek isteyen ve bilgisayar bilgisini daha üst düzeye çıkarmak isteyen gençler Gençlik Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen bilgisayar kullanımı eğitimlerine gidiyor.

Gençlik Merkezi bünyesinde hafta da üç gün Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri eğitmen Sümeyye Uzun tarafından verilen eğitimlerde yaklaşık 24 kursiyer eğitim görüyor.

Gençlik Merkezi’nin Bilim ve Teknoloji Kulübü bünyesinde verilen bilgisayar kullanımı eğitimleri haftada üç gün olarak devam ediyor. Öğrenciler Cumartesi ve Pazar grubu olarak ikiye ayrılıyor. Cuma günleri dersi kaçıranlar ya da tekrar etmek isteyenler için bir önceki haftanın tekrarı yapılıyor. Kursiyerler genelde üniversite ve üniversite mezunu öğrencilerden oluşuyor. Eğitimlerde genel olarak ise bilgisayar kullanım becerisi, word, excel, powepoint ve bilgisayar kullanımı konusunda çeşitli teknikleri öğretiliyor. Eğitimlerin sonunda ise başarılı olan kursiyerlere bilgisayar sertifikası verilecek.

Gençlik Merkezi bünyesinde ücretsiz eğitimlerin devam ettiğini belirten Gençlik Merkezi Müdürü ޞabettin Gezen “Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan ve sokaklardan kurtarmak, onlara enerjilerini daha farklı bir şekilde harcayabilecekleri alanlar oluşturmak amacıyla açtığımız bu eğitimlerimize tüm gençlerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam