Gavur neden müslümana düşmandır | Karaman Haber
reklam reklam
Karaman Haber
Mahmut Toptaş

Gavur neden müslümana düşmandır

Parlamentonun dört duvarına, aydınlarımızın aklının ön tarafına, bütün Müslümanların gönlüne “Aklam-ı sitte” ile yazılıp asılacak bir ayet:

Gavur neden müslümana düşmandır
Bu haber 10 Şubat 2017 - 15:03 'de eklendi.

Parlamentonun dört duvarına, aydınlarımızın aklının ön tarafına, bütün Müslümanların gönlüne “Aklam-ı sitte” ile yazılıp asılacak bir ayet:

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا عَدُوِّي وَعَدُوَّكُمْ أَوْلِيَاءَ تُلْقُونَ إِلَيْهِمْ بِالْمَوَدَّةِ وَقَدْ كَفَرُوا بِمَا جَاءَكُمْ مِنَ الْحَقِّ يُخْرِجُونَ الرَّسُولَ وَإِيَّاكُمْ أَنْ تُؤْمِنُوا بِاللَّهِ رَبِّكُمْ إِنْ كُنْتُمْ خَرَجْتُمْ جِهَادًا فِي سَبِيلِي وَابْتِغَاءَ مَرْضَاتِي تُسِرُّونَ إِلَيْهِمْ بِالْمَوَدَّةِ وَأَنَا أَعْلَمُ بِمَا أَخْفَيْتُمْ وَمَا أَعْلَنْتُمْ وَمَنْ يَفْعَلْهُ مِنْكُمْ فَقَدْ ضَلَّ سَوَاءَ السَّبِيلِ

“Ey iman edenler, Haktan size geleni inkâr et­tikleri halde, kendile­rine sevgi ilettiğiniz, Be­nim ve si­zin düşmanınız olanları dost edin­meyin. Onlar, Rabbiniz Allah’a iman etmeniz se­bebiyle Peygam­beri ve sizi (yurdunuz­dan) çıkarıyorlar. Eğer siz Be­nim yolumda cihada ve rı­zamı ara­mak için çıkmış­sanız niçin on­lara gizlice sevgi besler­siniz. Ben si­zin gizlediğinizi de, açıkla­dığınızı da bilirim. Sizden kim onu (düşmanı dost) edinirse doğru yoldan sap­mış olur.” (Mümtehıne süresi ayet 60/1)

Dört duvarına da asılsın ki, bütün partilerin Milletvekilleri, kafalarını kaldırdıklarında her an onu görebilsinler.

“Ben üç dil bilirim, gelen Batılı bakanı ikna ederim, ben onların bütün kültürünü su gibi yutmuşum, benim dediklerime inanırlar, beni severler, Londra’da Washington’da, yemek yemişliğim, viski içmişliğim var” gibi laflarla kendimizi aldatmayalım.

Adamların doksan yıllık mazilerinde hep bize karşı olanların yanında yer aldıklarını bilmeyen, duymayan kalmadı.

“Tek dişi kalmış canavarların topluca saldırdığı günlerde Mehmet Akif Ersoy merhum özetleyivermiş:

“Doğduk, “yaşamak yok size!” derlerdi beşikten;

Dünyayı mezarlık bilerek indik eşikten!”

Birileri haklı olarak “Neden hep Müslümanları hedef alıyorlar?” sorusunu sorarken İslam’ı suçlama tarafına da gidiveriyor.

Halkımızın bir çoğunun adı İsa’dır, Musa’dır, İbrahim’dir.

İngiltere’nin yaptığı bir araştırmaya göre dünyada en fazla koyulan isim Muhammed’miş.

Türklerin Mehmed’i de Muhammmed sayılır.

O da sevgili peygamberimizin adıdır.

İsa aleyhisselamı Yahudiler çarmıha germeye teşebbüs ettiler.

Ona benzer birini de astılar.

İbrahim aleyhisselamı ateşe attılar da ateşi yaratan Allah, onun ateşini gülistana çevirdi,

Musa aleyhisselamı ve ona iman edenleri Firavun topluca öldürmeye teşebbüs etti ama kendisi ve ordusu denizde boğuldular.

Aynı soruyu soralım mı?

Bu peygamberler de Firavunun, Yahudilerin, Müşriklerin zulmüne, soygununa, insanları aşağılamasına, kendilerini kanun koyucu put yerine dikmelerine ses çıkarmasalardı da geçinip gitselerdi denebilir mi?

Neden Müslümanları öldürmeye, sürgün etmeye, ateşlerde yakmaya teşebbüs ettiklerini Rabbimiz şöyle haber verir:

قُلْ يَا أَهْلَ الْكِتَابِ هَلْ تَنْقِمُونَ مِنَّا إِلَّا أَنْ آَمَنَّا بِاللَّهِ وَمَا أُنْزِلَ إِلَيْنَا وَمَا أُنْزِلَ مِنْ قَبْلُ وَأَنَّ أَكْثَرَكُمْ فَاسِقُونَ (59)

59- Ey ehli kitap, sizin bizi ce­zalandırmanız,  “Biz Allah’a iman ettik, bize indirilene, daha önce indiri­lene de iman ettik, sizin ço­ğunluğu­nuz yoldan çık­mıştır” dememizdendir.” (Maide süresi ayet 5/59)

وَمَا تَنْقِمُ مِنَّا إِلَّا أَنْ آَمَنَّا بِآَيَاتِ رَبِّنَا لَمَّا جَاءَتْنَا رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَيْنَا صَبْرًا وَتَوَفَّنَا مُسْلِمِينَ

“Sen, Rabbimizin ayetleri bize gelince iman ettiğimizden, bizden in­tikam alıyorsun. Ey Rabbimiz, bi­zim üzerimize sabır bo­şalt ve bizi Müslü­man olarak öldür” dediler.” (A’raf süresi ayet 7/126)

وَمَا نَقَمُوا مِنْهُمْ إِلَّا أَنْ يُؤْمِنُوا بِاللَّهِ الْعَزِيزِ الْحَمِيدِ

“Mü’minler, Aziz ve Hamid olan Al­lah’a iman etmeleri sebe­biyle, (kâ­firler) intikam alıyor­lardı.” (Büruc süresi ayet 85/8)

وَمَا نَقَمُوا إِلَّا أَنْ أَغْنَاهُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ مِنْ فَضْلِهِ فَإِنْ يَتُوبُوا يَكُ خَيْرًا لَهُمْ وَإِنْ يَتَوَلَّوْا يُعَذِّبْهُمُ اللَّهُ عَذَابًا أَلِيمًا فِي الدُّنْيَا وَالْآَخِرَةِ وَمَا لَهُمْ فِي الْأَرْضِ مِنْ وَلِيٍّ وَلَا نَصِيرٍ (74)

“….Allah’ın lütfundan, Allah ve Rasülünün onları (Müslümanları) zengin etme­sinden başka inti­kam almaya sebep yoktu. Eğer tevbe ederlerse onlar için daha hayırlı olur. Eğer yüz çevirirlerse, Al­lah onları dünya ve âhirette acıklı bir azabla azab eder. Onlar için yeryü­zünde bir dost ve yardımcı da yoktur.” (Tevbe süresi ayet 7/74)

Özetle Müslümanların suçları:

1-Aziz ve Hamid olan Allah’a iman etmeleri.

2-Rab olarak yalnız ve yalnız Allah’ı kabul etmeleri, kula kul olmamaları.

3-Allah’a ve Rasülüne iman edip sıratı müstekıym üzerinde yürüdüklerinden Allah’ın bir lütfu olarak Müslümanların zengin olmaları.

Sonuç ne olur?

Yarınları yaratacak olan haber veriyor:

وَالْعَاقِبَةُ لِلْمُتَّقِينَ

“…Sonuç, müttekılerindir.” (A’raf süresi ayet 7/128, Hud 11/49, Ta-Ha 20/132, Kasas 28/83)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA