FETÖ'yü bitirmek istiyorsan adam kayırmaktan vazgeç! | Karaman Haber
Karaman Haber
Kemal Karabüber

FETÖ’yü bitirmek istiyorsan!

Gizli kapaklı iş çevirme, bir yetki, bir tayin, bir unvan için kapında yatanlara saygı duyma.

FETÖ’yü bitirmek istiyorsan!
Bu haber 01 Temmuz 2017 - 12:05 'de eklendi.

Korku salmaya son ver, güveni ve öz güveni tesis et, açıktan yazıp çizeni, hatayı ‘yüze söyleyeni’ hasım belleme.

Gizli kapaklı iş çevirme, bir yetki, bir tayin, bir unvan için kapında yatanlara saygı duyma.

Şeffaflıktan kaçınma, hak edene hak ettiğini ver, iş takibini bırak, hemşericiliğe son ver, yalakalığa prim verme, liyakati esas al.

Kafayı değiştir, zihniyeti yani. ‘Ne kadar çok adam ihraç edersem o kadar çok cemaati bitiririm’ diye düşünme sakın. Cemaat bir zihniyettir zira, çarpık bir zihniyet. Bu zihniyetin yaşamasına izin verme. O halde ne mi yap? Bu zihniyeti yaşatan ve anımsatan tüm unsurları ortadan kaldır. Önyargılı olma, adam sendecilik yapma, adil olmayan her bir talebe kapıyı kapat. Adaleti tesis et. Adamına göre iş yapma, yaptırma. Adam kayırmaktan vazgeç.

Dün cemaate yaltaklanan adamın aynı şeyi bugün de sana yapmasına fırsat verme. Seni öveni peşinen dost, yereni ise peşinen düşman belleme. Her dönem tuzu kuru adamları iyi incele. Sonra dönüp geriye bak. Tüm bu unsurlar yerli yerinde ise değişen bir şey yoksa şayet; kaç adam atarsan at, tabela da ne yazarsa yazsın cemaati bitiremezsin, bunu da böyle bilesin. Çünkü cemaat, adaletsizlik demektir, liyakatsizlik demektir, talimat ile iş yapmak demektir. Hukuku silah olarak kullanmak demektir. İş takipçiliği demektir, Önyargı demektir, hizipçilik demektir, tefrika demektir, yalakalık demektir, sorgulamamak demektir, irdelememek demektir. Ayağı baş, başı ayak yapmak demektir.

Cemaat ‘biat etmek’ demektir. Sen adaleti ve liyakati egemen kılamazsan, biat kültürünü yaşatmaya devam edersen, yalakalığa prim verirsen, hak etmeyene paye verip hak edeni görmezden gelirsen, talimat ile iş yaparsan, birilerinin payandası olursan, saygınlığını koruyamazsan, tarafsızlığına ve bağımsızlığına gölge düşürürsen, adaleti sağlayamazsan, insanlara güven veremezsen, kimseyi de güvende hissettiremezsen şayet cemaat asla bitmez bunu da böyle bilesin.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA