fbpx
Connect with us

Dünya

FETÖ televizyonu yayında

FETÖ, propaganda amaçlı televizyon yayınlarına yeniden başladı.

Yayımlanma

Paralel Yapılanmayla Mücedelenin başlamasıyla Türkiye‘deki televizyon ve radyoları kapatılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), Hotbird uydusu üzerinden yaptığı televizyon yayınıyla propagandasını sürdürmeye başladı.

Türkiye’de propaganda yapma imkanı devletin operasyonlarıyla durma noktasına gelen FETÖ, televizyon ve radyo yayınları için Almanya‘yı seçti. Mobility Channel adıyla daha önce otomobil yayınları yapan bir kanal FETÖ tarafından satın alınarak, kanalın MC kısaltmasını kullanan örgüt, Merih Channel olarak adlandırdığı kanalla propagandasını devam ettiriyor.

Hotbird uydusundan yapılan yayının merkezi olarak, Almanya’nın Hessen eyaleti görülüyor. 24 saat yayın yapan kanalda, ağırlıklı olarak FETÖ bağlantısından dolayı kapatılan Samanyolu TV‘nin dizileri yayınlanıyor.

Günde 5 kısa haber bülteni bulunan kanalda, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen‘in konuşmaları yayınlanıyor. Örgüte bağlı bir dergi ve sözde bir yardım kuruluşunun tanıtımının yapıldığı kanalda, başka reklam da bulunmuyor. Örgütün aynı adla, yine Avrupa’dan yayın yapan bir de radyosu da bulunmakta.

Örgütün TV ve radyo yayını için Avrupa’yı seçmesi, PKK‘nın uzun yıllardır izlediği yayın politikasıyla da birebir benzerlikler içermekte. Bölücü terör örgütü de, yıllarca farklı adlarla Avrupa uydularından TV yayını yapmıştı.

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam