fbpx
Connect with us

Yaşam

Facebook’ta sahte hesaplara dikkat!

Tanıdığı birine ait profil fotoğrafı ile gelen ekleme talebini kabul etti, hem facebook hesabı, hem e-posta hesabı çalındı!

Yayımlanma

Facebook’ta bağlantı kuracağınız hesaplara, profil fotoğrafına bakarak karar vermeyin. Son dönemde başkalarına ait fotoğraflar kullanarak, arkadaş olarak ekleyenlerin facebook hesaplarını ve e-posta adresi şifrelerini ele geçirme girişimleri gündemden düşmüyor.

Karaman’da halasının kocasının fotoğrafını kullanan facebook profilinden gelen arkadaşlık talebini kabul eden M.H. (1989) adlı şahıs da hem facebook hesabını, hem e-posta hesabını hem de oynadığı metin2 oyun hesabını çaldırdı.

Ekleme talebini kabul ettikten sonra eniştesi A.R.ޞ.’ye ait fotoğraf kullanan facebook hesabı ile yazışmaya başlayan M.H., bir anda facebook hesabının şifresinin değiştirildiğini farketti.

Facebook Messenger üzerinden azıştığı şahısın kendisine yardımcı olabileceğini söylemesi üzerine telefon numarasını da veren M.H. telefonuna gelen kodları da yazıştığı şahısa bildirdi.

Mağdur M.H. bir süre sonra e-posta hesabına  ve metin2 oyun hesaplarına da giremediğini farketti.

Enişte A.R.ޞ. ile yaptığı görüşmede kendisinin böyle bir görüşme yapmadığını öğrenen şahıs hesaplarına ait bilgilerini çalan kişiden şikayetçi oldu.

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam