Connect with us

Gündem

Erdoğan bugün tarihi mesajlar verecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 Eylül darbesinin yıl dönümünde Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda önemli mesajlar verecek. Erdoğan, vesayet odaklarına karşı ve darbelerle mücadelede atılan adımları anlatacak.

Yayımlanma

Erdoğan bugün tarihi mesajlar verecek

Sempozyumun ilk oturumu, “Türkiye’nin Demokrasi Tarihi ve Darbeler”, ikinci oturumu ise “Türkiye’de Darbe Dönemi Yargılamaları ve Demokrasiye Etkileri” başlıklarını taşıyacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılış konuşmasını yapacağı sempozyum, Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda yapılan ilk program olacak. Vesayet ve darbe girişimlerine maruz kalan AK Parti, geçmiş darbelerin de hesabını sordu. Bugün üzerinden 40 yıl geçen 12 Eylül’ün failleri AK Parti’nin referandumla kabul edilen anayasa değişikliği sayesinde yargılanırken, 27 Mayıs’ın acı hatırası olan Yassıada, Demokrasi ve Özgürlükler Adası’na dönüştürüldü, yargılamaları yok hükmünde sayıldı.

Erdoğan, AK Parti liderliğinde vesayet odaklarıyla mücadelesinin yanı sıra darbelerle mücadelede atılan adımları da anlatacak. Sempozyuma birçok siyasetçinin de katılması bekleniyor.

Reklam