fbpx
Connect with us

Eğitim

En başarılı devlet okulu

Karaman tarihinde bir devlet ortaokulunun yakaladığı en yüksek başarı.

Yayımlanma

Karaman tarihinde bir devlet ortaokulunun yakaladığı en yüksek başarı.

ޞehit Polis Hakan Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Adem Gümüş, TEOG sınavı sonrası liselere yerleşen öğrencileri ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Gümüş, geçen yılki Karaman tarihinde bir devlet ortaokulunun yakaladığı en yüksek yerleştirme başarısını bu yılda tekrar ettiklerini söyledi.

Gümüş; “Okul 1.’si aynı zamanda yerleştirme puan Karaman 1.’si okulumuz öğrencisi Beyza Kondu, ülkenin önde gelen fen lisesinden yana kullanırken, geride kalan ve yüksek puan alarak tercih hakkı elde eden toplam 4 öğrencimiz, ise çeşitli fen liselerine yerleşmiştir. Yine yüksek puan alan 32 öğrencinin Türkiye’nin önde gelen proje fen liselerine, 40 öğrencinin ülkemizin çeşitli anadolu lisesine, hafızlığını tamamlayan öğrencilerimizden 5 tanesi hafız proje liselerine ve 40 kadar öğrencinin ise spor lisesi, sosyal bilimler lisesi ve sağlık meslek lisesi, güzel sanatlar lisesi, meslek liseleri gibi çeşitli liselere yerleşme başarısı elde etti.” dedi.

Gümüş, bu yıl 2. mezunlarını verdiklerini ve mezun olan öğrencilerin 95 tanesinin ülkemizin çeşitli noktalarında yer alan ve giderek ivme kazanan anadolu imam hatip liselerinde okuma hakkı kazandığını ifade etti.

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam