Connect with us

Sağlık

Dünya Paramedikler Günü kutlu olsun

Sağlık-Sen Karaman ޞube Başkanı İdris Güneş, 22 Aralık Dünya Paramedikler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Yayımlanma

“Büyük bir özveriyle çalışan paramediklerimizin 22 Aralık Dünya Paramedikler Günü’nü kutluyor, sorunların çözüldüğü, çalışma şartlarının iyileştirildiği günler diliyoruz.

Paramediklerimiz, zor şartlar altında büyük sorumlulukla görev yapan sağlık çalışanlarımızdır. Hasta ya da yaralıya önce ilk müdahaleyi, ardından da sağlık kuruluşuna ulaşana kadar gerekli müdahaleyi yapan paramediklerimiz, görevlerini yerine getirirken birçok sorunla da uğraşmaktadır.

Özellikle acil sağlık hizmetlerinde görev yapan bütün sağlık çalışanları gibi paramedikler de güvenlik sorunu yaşamaktadır. Gerek terör bölgesinde, gerekse asayiş olaylarında olay yerine giden paramediklerimizin bu tür durumlarda güvenliklerini sağlayıcı tedbirler alınmalıdır. Sağlık-Sen olarak 112 çalışanlarının yemek mağduriyetini giderdik ve 112’nin riskli birim sayılarak döner sermayelerinin artırılmasını sağladık. Paramediklerimizin diğer sorunlarının çözümü için de çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Tüm paramediklerimizin günlerini bir kez daha kutluyoruz.”

İdris Güneş
Sağlık-Sen Karaman ޞube Başkanı

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam