CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI | Karaman Haber
Karaman Haber

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
Bu haber 29 Ekim 2016 - 13:02 'de eklendi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Karaman’da da Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda coşkuyla kutlandı.

28 Ekim Cuma günü Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde bugün (29 Ekim 2016) saat 9.30’da Karaman Valisi Süleyman Tapsız tarafından Valilik makamında tebrikler kabul edildi.

Kutlamalar saat 10.00’da Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen etkinliklerle devam etti. Törene Vali Süleyman Tapsız, Milletvekili Recep Şeker, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Garnizon Komutanı İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Levent Tutuk, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başlayan tören, Karaman Valisi Süleyman Tapsız’ın konuşması ile devam etti. Vali Süleyman Tapsız ve Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, tören alanında bulunanların Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Tören Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen öğrencilerin şiir okuması, halk oyunları gösterileri, Cumhuriyetin 93. Yılı dolayısı ile düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve resmi tören geçişiyle sona erdi.

Tören sonrasında protokol üyeleri Gevher Hatun Anaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisini gezdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA