fbpx
Connect with us

Gündem

ÇALIŞKAN’IN MEKKE’NİN FETHİ VE 2017 YILI MESAJI

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Mekke’nin fethinin yıldönümünü kutlayarak miladi 2017 yılının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Yayımlanma

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Mekke’nin fethi ve miladi 2017 yılı için yayımladığı mesajında şunları söyledi:

“Mekke’nin Fethi’nin 1387. Yılı mübarek olsun. Cenabı-ı Allah Müslümanlara nice fetihler nasip etsin inşallah. Mekke şehri, Peygamber Efendimiz tarafından 1 Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Bu fetih öyle anlamlıdır ki, Müslümanlar zorla çıkarıldıkları Mekke’yi hiç silah kullanmadan, bir damla kan akıtmadan 8 yıl aradan sonra teslim almışlardır. Fethin bu kadar kolay olmasının sebebi Allah Rasûlü’nün ve Müslümanların insanların gönlünü fethetmesidir.  Mekke’nin fethi, bugün gücü hak sebebi sayan medeniyetlere ve zulmü bir alışkanlık haline getiren, dünyanın her tarafında Müslüman kanı akıtan insanlara karşı büyük dersler içermektedir. Müslümanlar zulme uğrasa da, sıkıntıya düşse de mazlumların yardımcısı Hz. Allah’tır. Başta İslam dünyası olmak üzere yeryüzünde yaşanan bütün zulümlerin son bulması için Mekke’nin Fethi gibi gönüllerin de fethine ihtiyaç vardır.”

2016’nın Karaman’da yatırımlarla dolu bir yıl olarak geçtiğini ve 2017 yılında da bu hizmetlerin artarak devam edeceği temennisinde bulunan Başkan Çalışkan şunları kaydetti;

“2016 yılını da yatırım ve hizmetlerle dolu bir yıl olarak geçirdik. Karaman’ın marka şehir olması yolunda hedeflerimize adım adım ilerliyoruz. 2017 yılında da bu başarıları artırarak devam ettirmek ve Karamanımıza layığı ile hizmet etmek tek hedefimizdir. Yaşanan menfur hadiselerin ve olumsuzlukların yaşanmadığı, insanların barış ve huzur içinde yaşadığı, küskünlüklerin ve dargınlıkların olmadığı, insanların birbirine yakınlaştığı bir yıl olması temennisiyle başta tüm hemşerilerimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm dünyanın Fetih Gününü ve Yeni Yılını kutlar İslam coğrafyasına barış ve huzur getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ederim”

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam