fbpx
Connect with us

Kadın

ÇALIŞKAN’IN DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Yayımlanma

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan 5 Aralık Dünya Kadınlar Günü ve Türk kadınına seçme ve seçilme kakkının verilmesinin yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Başkan Çalışkan mesajında şunları kaydetti;

“Toplumumuzun gelişmesi ve ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine yükselmesinde kadınlarımızın önemli rol üstlenmektedir. Kadınlara seçme ve seçilme hakkını tanıyan yasanın kabulü, Cumhuriyetimizin en önemli reformlarından biridir. Kadınlarımızın 1934 yılında seçme ve seçilme hürriyetine sahip olması, kadınlarımıza verilen değerin en güzel tezahürüdür.

Karaman Belediyesi olarak, kadınlarımızın toplumsal hayatta, çalışma hayatında daha güçlü bir şekilde var olabilmeleri için birçok proje ve hizmeti hayata geçiriyoruz. Belediyemiz personel yapısında kadınlara da yer veriyoruz. Birimlerimizde kadınları idarecilik, yöneticilik gibi pozisyonlarda görevlendiriyoruz. İnanıyorum ki, kadınlarımızın toplumsal hayatımızda daha etkin rol üstlenmeleri halinde, büyük başarılara imza atacak, şehrimizin, ülkemizin kalkınmasına, ilerlemesine büyük katkılarda bulunacaklardır.

Kadınlarımıza siyasal süreçlere katılma hakkını tanıyan ilk ülkelerden olan Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık ve güçlü yarınlara ulaşması dileğiyle, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü ve Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 82. yıldönümünü kutluyor, bütün kadınlarımızı saygıyla selamlıyorum.”

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam