Buzdolabından Sürekli İkaz Sesi Gelmesi ve Çözümü

16 October 2018 Off By HaberKaraman

Buzdolabı, modern toplum yaşamının vazgeçilemez teknolojilerinin ilk sırasında kendisine yer buluyor. Artık teknolojinin gelmiş olduğu gelişmişlik seviyesi ile tüm beyaz eşya ürünlerinde olduğu gibi buzdolapları da evlerde sıkça kullanılan ancak pek de düşünülmeyen cihazlar haline gelmiştir. Buna karşın akıllı telefonlar ve bilgisayarlar gibi bakım ve kullanım açısından pek fazla gerekli önemin verilmediği buzdolaplarında kullanım sırasında kullanıcılar için bazı öneriler bulunuyor. Çünkü buzdolapları tüm diğer cihazlara göre farklı olarak yıl boyunca kesintisiz olarak çalışma gerçekleştirmek durumunda kalıyor. Buzdolabında arıza oluşumları da buna bağlı olarak daha yüksek olasılıkla görülüyor ki Altus Servisi merkezinde uzman personeller tarafından buzdolabı ikaz sesi gelmesi sorunlarına yoğun şekilde müdahale gerçekleştiriliyor.

 

Buzdolabı teknolojisinde çalışma sistemi dahilinde herhangi bir ses çıkışı meydana gelmediği durumlarda sorunsuz bir çalışma potansiyeli söz konusu olmaktadır. Bununla birlikte buzdolabından bir ‘bip’ sesi gelmesi durumunda buzdolabında bir problem olduğuna ilişkin olarak kullanıcıları uyarmaktadır. Bu noktada sorun farklı kapsamlarda olabilir. Yani pratik şekilde genel kullanıcıların bireysel müdahaleleri ile de çözülebileceği gibi çok daha büyük kapsamlı, komplike bir arıza da olabilir. Bu durumda ise Beko Beyaz Eşya Kombi Servisi merkezinden profesyonel standartlarda servis desteğinin alınması çok önemlidir. Buzdolabında bip sesi ile bir arıza olduğunun anlaşılmasının ardından mutlaka sorunun çözümünün sağlanabilmesi için en kısa süre içerisinde 7 gün 24 saat kesintisiz olarak servis merkezine başvuru gerçekleştirilebilmektedir.

 

Buzdolabında bip ikaz sesi alınmaya devam eder ise kullanıcıların mutlaka profesyonel müdahaleler için Siemens Servisi merkezine başvuru gerçekleştirmesi gerekir. Bu doğrultuda da uzman personeller tarafından öncelikli olarak buzdolabının derin dondurucu bölümünde aşırı soğutma/dondurma yapılıp, yapılmadığı kontrol edilir. Bunun dışında buzdolabının kapı contasında yıpranma, delinme ve benzeri bir sorun olup, olmadığı da kontrol edilir. Devre kartı ve buzdolabı balansı gibi parçalarda da kontroller yapılarak, buzdolabındaki sorunun tespiti sağlanarak, gerekli müdahaleler yerinde gerçekleştirilmektedir. Bu parçalardan herhangi birisinde arıza tespit edilmesi durumunda en kısa süre içerisinde çözümünün en kaliteli standartlarda sağlanabilmesi amacı ile uzman personeller tarafından yerinde servis hizmetleri dahilinde parça değişimleri yalnızda orijinal yedek parçalar ile gerçekleştirilmektedir.