Buzdolabı Çok Fazla Ses Çıkartıyor

19 September 2018 Off By HaberKaraman

Günümüzde geliştirilen buzdolabı modellerinde, her ne kadar ileri teknolojiye sahip olsa da illa ki temel çalışma prensibinin yapısal özellikleri kapsamında ses problemi yaşanabiliyor. Buzdolabının durumuna göre değişen şiddetlerde ve niteliklerde buzdolabı çalışma sesinde rahatsız edici seviyeler söz konusu olabiliyor. Hatta öyle ki bazı kullanıcılar için evin içerisinde uçak motoru çalışıyormuş şeklinde bir gürültü çıkartacak şekilde buzdolabı çok sesli çalışma sorunu meydana gelebiliyor. Buzdolabı kullanımı ile ilgili olarak Çekmeköy Arçelik Servisi merkezinde en sık onarımı gerçekleştirilen buzdolabı arızaları arasında da buzdolabı çok gürültülü çalışıyor sorunu geliyor. Buzdolabının olağan çalışma sesinin üzerinde bir seste çalışma gerçekleştirmesi kesinlikle buzdolabının mekanik aksamında bir arızalanmanın meydana geldiğini göstermektedir. Bu durumda en kısa süre içerisinde profesyonel buzdolabı servisi desteğine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir.

Buzdolabı teknolojisini yakından tanıyan ve alanında uzman olan Bostancı Arçelik Servisi merkezinin teknik personelleri, buzdolabının çok gürültülü çalışması sorunun giderilmesi amacı ile her zaman en kaliteli ve en ekonomik çözümlerin oluşturulabilmesini hedefleyen onarım çalışmaları gerçekleştirmektedir. Buzdolabının mekanik aksamında meydana gelen işlev kayıplarına bağlı olarak meydana gelebilen çok fazla gürültülü çalışma sorununun çözümü için zaten bölgede her zaman hazır durumda bekliyor olmaları sayesinde kısa süre içerisinde gerekli olan müdahaleleri yerine getirebilmektedir. Alanında uzman personeller tarafından buzdolabının fazla gürültülü çalışması sorununun giderilebilmesi için tam teşekküllü gezici servis araçları ile arıza onarım müdahaleleri gerçekleştirilmektedir.

Bölge genelinde her zaman hazır durumda bekleyen tam teşekküllü gezici servis araçları buzdolabında kullanılan tüm mekanik ve elektriksel aksam parçaları ile ilgili olarak orijinal yedek parçalara ve uygun teknik teçhizata sahiptir. Bu şekilde gerekli olan müdahaleleri en komplike arızalanmalarda dahi Taşdelen Arçelik Servisi merkezi tarafından yerinde buzdolabı servis müdahaleleri ile gerçekleştirebiliyor. Bu şekilde tüketicilerin olası gereksiz zaman kayıplarının da önlenebilmesine yardımcı olarak, çok daha kısa süreler içerisinde buzdolabının çok gürültülü çalışması sorununun çözüme kavuşturulabilmesini sağlamaktadır. Buzdolabının çok gürültülü çalışması genel olarak buzdolabının arka kısmında yer alan fanından kaynaklıdır. Yerinden oynamış olması, çok kirlenmiş olması veya bilyalarının dağılmış olması gibi nedenler dolayısı ile buzdolabının gürültülü çalışmasına neden olabiliyor. Bu durumda buzdolabının fanı sökülerek, yerine yenisi takılması ile sorunun ekonomik şekilde çözümü sağlanır.