Biri yakalandı, darısı diğer dolandırıcılara! | Karaman Haber
Karaman Haber

Biri yakalandı, darısı diğer dolandırıcılara!

Son günlerde bankadan aradığı intibası vererek hesap bilgileri ve telefona gelen onay mesajlarını isteyip Karamanlıların banka hesaplarını boşaltan şahıslardan biri yakalandı.

Biri yakalandı, darısı diğer dolandırıcılara!
Bu haber 27 Aralık 2016 - 13:27 'de eklendi.

Karaman’da cep telefonundan aranarak, kendisini banka müşteri hizmetleri görevlisi olarak tanıtan, görüşme sırasında da kişilerin banka hesap bilgilerini ele geçiren, nihayetinde de telefona bankanın gönderdiği onay şifresini de alarak binlerce lira dolandırıcılık yapan şahıslar geçtiğimiz günlerde sıkça haberlerimizde yer almıştı.

M.B. (1962) adlı şahıs da, benzeri şekilde Yapı Kredi Bankası’ndan aradığını söyleyen bir şahısa hesap bilgilerini ve son olarak da telefonuna gelen işlem onaylama şifrelerini de verdiği için kredi kartından 6,500 TL çekilerek dolandırılmıştı.

Durumu bankaya bildiren M.B.’nin şikayeti sonrası başlanılan kimlik belirleme ve yakalama çalışmaları sonuç verdi.

Mersin Emniyet Müdürlüğü’nce kimliği belirlenerek takibe alınan Ç.Ç. (1994) telefon dolandırıcılığı şüphelisi olarak yakalandı.

Şüpheli Ç.Ç. ile ilgili yargı süreci başlatılırken, diğer dolandırılan şahısların şikayetleri ile ilgili süreçler de devam ediyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA