fbpx
Connect with us

Gündem

Başkan Türk Dili konuklarını ağırladı

“Bilim ve Eğitim Dili Türkçe” konferansı için Karaman’da bulunan heyet, Ertuğrul Çalışkan’ı ziyaret etti.

Yayımlanma

Bilim ve Eğitim Dili Türkçe” konferansı için Karaman’da bulunan heyet, Ertuğrul Çalışkan‘ı ziyaret etti.

Bilim ve Eğitim Öğretim Dili Türkçe konulu konferansa katılmak için Karaman’a gelen Başbakanlık Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Derya Örs, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Nuri Yurdusev, Türk Dil Kurumu Başkanı Prog. Dr. Mustafa S. Kaçalin, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer ޞeker, Afyon Kocatepe Üniversitesi Prof. Dr. Mustafa Solak ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ı ziyaret etti.Bilim ve Eğitim Öğretim Dili Türkçe konulu konferansa katılmak için Karaman’a gelen Başbakanlık Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Derya Örs, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Nuri Yurdusev, Türk Dil Kurumu Başkanı Prog. Dr. Mustafa S. Kaçalin, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer ޞeker, Afyon Kocatepe Üniversitesi Prof. Dr. Mustafa Solak ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ı ziyaret etti.

Başbakanlık Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Türkiye Bilimler Akademisi, Türk Dil Kurumu, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi tarafından Karaman’da Bilim ve Eğitim Öğretim Dili Türkçe konulu konferans düzenlendi. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ޞehit Ömer Halis Demir Konferans Salonu’nda tertip edilen panel öncesinde, konferansı dinlemek için ilimize gelen heyet Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan TÜBA Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Nuri Yurdusev, Cumhurbaşkanlığı himayesinde 2017 yılının Türk Dili Yılı ilan edildiğini vurgulayarak bu amaçla Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ev sahipliğinde ’Bilim ve Eğitim Öğretim Dili Türkçe’ konulu konferans düzenlendiğini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ise: “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayeleri ile 2017 yılı, ’Türk Dili Yılı’ olarak ilan edildi. Bu, 740 yıldır Türk Dilinin Başkenti kimliğin taşıyan Karaman için çok önemlidir. Türkçenin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi yolunda Karaman Belediyesi olarak her desteğe kapımızın açık olduğunu söylemek ve bu konferansın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam