Başkan çalışma alanında | Karaman Haber
Karaman Haber

Başkan çalışma alanında

Başkan çalışma alanında
Bu haber 31 Ekim 2016 - 17:04 'de eklendi.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, belediye çalışmalarını yerinde inceleyerek, durumları hakkında bilgiler aldı.

Siyahser-Beyazkent üstgeçit çalışmaları

Çalışmaları süren Siyahser-Beyazkent üstgeçidini de gezen Çalışkan, “Bu iki mahalle arasındaki yaya geçişlerini daha güvenli ve daha kısa süreli bir hale getirmek için başlattığımız çalışmalarda sona geldik. İnşallah Kasım ayı içerisinde bu üst geçidi hizmete sunacağız” dedi.

Üst geçit modern görüntüsünün yanı sıra güvenli oluşu ve engelli vatandaşlarında kolay kullanabileceği şekilde asansör sistemine sahip olması ile Siyahser ve Beyazkent Mahallesi arasındaki yaya ulaşımına kalite getirecek. Ayrıca üst geçit çalışmaları kapsamında yamaçlara yerleştirilecek olan Selçuklu motifleri ile de şehrin önemli girişlerinden olan Mut yolu girişi daha modern ve estetik bir görünüme sahip olacak.

Alparslan Türkeş Bulvarı çalışmaları

Karaman’ın önemli güzergâhlarından olan Alparslan Türkeş Bulvarı’ndaki çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Valilik kavşağı – Sanayi Kavşağı güzergahındaki yağmur suyu, içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarının bitmesiyle birlikte üst yapı çalışmalarının hızlandığını, en erken tarihte bu çalışmanın tamamlanmasının planlandığını belirtti.

Doğukışla Kavşağı aralıkta trafiğe açılacak

Bir diğer önemli ulaşım yatırımı olan Doğukışla kavşak düzenlemesi çerçevesinde yapımı süren köprünün de çalışmaları aralıksız devam ediyor. Ertuğrul Çalışkan aralık ayı içerisinde kavşak ve köprünün trafiğe açılacağını belirtti.

8 yeni semt sahası çalışmaları

Geçen yıl hizmete giren 7 semt sahasına, bu yıl eklenen 8 semt sahasında da çalışmalar büyük ölçüde tamamlanmış durumda.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA