Ayrancılılar arabaşı etkinliğinde buluşacaklar | Karaman Haber
Karaman Haber

Ayrancılılar arabaşı etkinliğinde buluşacaklar

Ayrancılılar 19 Şubat Pazar Günü 10. Geleneksel Arabaşı Etkinliği’nde buluşacaklar.

Ayrancılılar arabaşı etkinliğinde buluşacaklar
Bu haber 17 Şubat 2017 - 20:42 'de eklendi.

2006 Yılında İstanbul’da kurulan Karaman Ayrancı Ambar Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin her yıl merakla beklenen geleneksel arabaşı gecesi 19 Şubat’da yapılıyor.

400 civarında üyesiyle, sürekli olarak düzenlenen ve beğenilen etkinlikleriyle Karaman’ın en aktif derneklerinden olan Karaman Ayrancı Ambar Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, her yıl Ayrancı’a düzenlenen Hıdırellez Şenlikleri’ne de oldukça yoğun katılım sağlayarak adeta Ayrancılıların birlik beraberliğinin sembolü olmuş durumda.

Düzenlediği her etkinliğe çok kalabalık katılımlar sağlayan Derneğin bu yıl ayrıca düzenlediği Bulgur Gecesi de çok yoğun ilgi görmüştü.

Her yaz Çanakkale gezileri gibi çeşitli kültürel faaliyetler yapan Ayancılılar, İstanbul Üniversitesi ve TEMA ile işbirliği yaparak düzenlenen bilgilendirme konferansları ile birlikte “Termik Santrale Hayır” imza kampanyası da başlatmışlardı.

Karaman Ayrancı Ambar Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 10. Geleneksel Arabaşı Etkinliği bu yıl 19 Şubat 2017 Pazar günü saat 18:30’da İstanbul Bağcılar Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA