Connect with us

Gündem

ARDA ERMUT “TERÖRE EKONOMİK DERS VERECEĞİZ”

Kanal24’de canlı yayına katılan Hemşehrimiz Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut “Sürekli gelişen ülkemizi, terör argümanını kullanarak durdurmak istiyorlar. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde son yirmi senede yaptığımız gibi ekonomimizi büyüterek cevap vereceğiz.” dedi.

Yayımlanma

Program sunucusunun yatırıma dayalı büyümede ne noktadayız? sorusuna Ermut “Türkiye’mizi sadece Türkiye olarak değerlendirmemiz lazım. 1.6 milyar insanın yaşadığı 28 trilyon dolarlık bir potansiyele hitap eden bir üs Türkiye. Uluslararası yatırımcılar için bu çok önemli. Bu avantajımızı kullanarak yatırım odaklı büyüyeceğiz. Enerji ile ilgili bağımlılığımızdan dolayı cari açık bizi olumsuz etkiliyor Enerji Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın bu konudaki çalışmaları ile bunu da aşacağız. Tasarruf konusu da ekonomimiz için çok önemli. Bu iki argümandaki gelişmeler ekonomimizi olumlu etkileyecek. Ülkemiz böyle zor günlerde birleşiyor. Bu, yatırımcılara güven veriyor. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde başlayan Türk Lirası seferberliğimizin önemli etkileri oldu. Ekonomik anlamda bu birlik mesajını daha kuvvetli vermeliyiz.

Uluslararası yatırımcılar her biri yüz milyonlarca dolarları aşan yeni yatırımlar yapıyorlar, hali hazırda yatırımı olan kurumlar sermaye artırıyorlar, ekonomimiz için bütün etkenleri dikkate aldığımız bir yol haritamız var. Ekonomimiz kuvvetlenerek büyüyecek.” dedi.

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam