fbpx
Connect with us

İlçeler

Arabaşı etkinliği Ayrancılıları buluşturdu

Ayrancılılar, İstanbul Bağcılar Kültür Merkezi’nde Pazar Günü düzenlenen 10. Geleneksel Arabaşı Etkinliği’nde hasret, coşku ve mutluluğu bir arada yaşadılar.

Yayımlanma

Karaman Ayrancı Ambar Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin her yıl düzenlediği Geleneksel Arabaşı Gecesi bu yıl da yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Etkinlik programının sunumunu nam-ı diğer “Aslan Mustafa” yaparken, bozlak türküleriyle Arap Ali, cümbüşüyle amatör sanatçı Adnan Çatal, sazıyla amatör sanatçı Ozan Durmuş Yazar ve şiirleriyle ޞair Resul Civcik programa renk katan isimler oldu.

Arabaşı etkinliğine, İstanbul AK Parti Milletvekli (Taşkentli) Abdullah Başçı, Küçükçekmece Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve Küçükçekmece Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koparan, Ambar Köyü Muhtarı İsmail Beydilli, İSAYDER Başkanı Hüseyin Uyanık ve yönetimi, Karaman Ayrancı ve Köyleri Dernek Yönetiminden Mustafa Öztürk, Zanapalılar Dernek Başkanı Ali İçöz ve yönetimi, HalkaDer Başkanı Kadir Özkaya,
Kıraman Köyü Dernek Yönetiminden Nevzat Harmancı ve ekibi, Konya Karaman, İstanbul, Kamu Sen Çalışanları Başkanı Suat Sakarya, ޞair Nail Büyüksarı ve beraberindeki bir grup Yörük Emmi Çocukları ve Yörük Kızı Zekiye Aksu, Ereğli’den Tunahan Öztürk ve çeşitli işadamları, Ambar Köyü eski Dernek Başkanı Recai Civcik, Ambar Köyünden gelen misafirler ve İstanbul’daki Ambar Köylüler, Ayrancı ve Ereğli köylerinden İstanbul’da yaşayan pek çok kişi katıldı.

Çeşitli konuşmalar, sohbetler ve eğlencelerle geçen etkinlikte yöresel yemeğimiz arabaşı ikramı yapıldı.

Fotoğraflar: Resul Civcik
Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam