Altyapı Çalışmalarında Yeni Dönem Başlıyor

25 September 2018 Off By HaberKaraman

Futbol tüm dünyanın ortak dillerinden biridir. Dünyayı kasıp kavuran futbol ateşi özellikle ülkemizde de bir hayli etkili. Gerçek anlamda takımlarımızın başarı yakalaması tüm dünyada onların tanınması demek. Ayrıca yerli futbolcularımızın kendilerini gösterebilmesi ve dünya kulüplerinde forma giymeleri de gerçekten önemli olacaktır. Tabii bunun için bahis arena ve benzeri kulüplerin altyapı çalışmalarına gitmesi gerekir. Böylece daha küçük yaşlarda futbolcu yetiştirmek ve onları ileriye yönelik hazırlamak gerçekten büyük getiri sağlayabilir. Bunu sadece futbol anlamında düşünmemek gerekir. Hem ekonomik hem de başarı anlamında beklentilerin de üzerinde olabilir. Ayrıca birçok genç yeteneğin yetersiz altyapı nedeniyle sönüp gittiğini de biliyoruz.

Altınordu Örnek Alınmalı

İzmir kulüplerinden biri olan Altınordu futbolcu fabrikası olarak anılmaya başlandı. Pek çok genç yeteneğin bu kulüpten çıkıyor olması gerçekten tesadüf olamaz. Örneğin Roma’da forma şansı bulan genç yıldızımız Cengiz Ünder ve Fenerbahçe’de forma giyen Barış Alıcı. Bu iki futbolcu haricinde daha pek çok farklı yetenek Altınordu futbol kulübünden çıktı. TFF 1. Lig’de mücadele etmelerine rağmen 4 büyüklerden bile bu konuda başarılılar. Yaptıkları altyapı çalışmaları sayesinde futbola ilgi duyan gençlerden şaheserler çıkarmayı başardılar. Demek ki Wonodds ve benzeri şeklinde çalışmalar yapılması gerekir. Ayrıca Milli Takım açısından da çok büyük katkıları olacaktır.

4 Büyükler Elini Taşın Altına Koymalı

Ülkemizde UEFA Avrupa Ligi’ni ve UEFA Süper Kupası’nı 1 kez kazanmış Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynamış ve UEFA Avrupa Ligi’nde yarı finali görmüş Fenerbahçe gibi devasa takımlar bulunuyor. Ayrıca Beşiktaş ve Trabzonspor gibi köklü takımlara da sahibiz. Bu derece büyük paraların döndüğü bu ortamda özellikle 4 büyükler elini taşın altına koymalı. Türkiye’nin farklı noktalarına ücretsiz şekilde futbol okulları kurmalı, yeterli düzeyde tesisleşme çalışmaları yapmalı. Bu ileriye yönelik çalışmalar sayesinde hem kulüplerin geleceği hem de ülkenin spor anlamında geleceği çok daha farklı olacaktır. Kesinlikle Restbet bu konuda üzerine düşeni yapacaktır. Hem gençlerin geleceğe daha umutla bakmaları hem de sportif anlamda pek çok başarı yakalamayı sağlamak için bunun şart olduğunu söyleyebiliriz.