Alman Noel Baba, camide dua etti | Karaman Haber Alman Noel Baba, camide dua etti – Karaman Haber
Karaman Haber

Alman Noel Baba, camide dua etti

Antalya’nın Demre ilçesine gelen Wolfang Kimming Liebe, dua ettiği camide barış ve kardeşlik diledi.

Alman Noel Baba, camide dua etti
Bu haber 28 Eylül 2017 - 13:40 'de eklendi.

Antalya‘nın Demre ilçesine gelen Wolfang Kimming Liebe, dua ettiği camide barış ve kardeşlik diledi.

Alman Liebe, Noel Baba misyonunu 30 yıldır yürütüyor. 19’ncu keredir geldiği Antalya’da Noel Baba kıyafeti ve asası ile çeşitli ziyaretlerde bulunurken, iki ülkenin dostluğunun devam etmesi gerekliliğini vurguluyor.

Demre‘de Bayrakçı Camiinde dua eden Wolfang Kimming Liebe, “Peygamberlerimiz İsa ile Muhammed’den ve Yüce Allah’tan, tüm insanlara sağlık, dostluk ve kardeşlik diliyorum” dedi.

Demre Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman’ın da makamında kabul ettiği Noel Baba Wolfgang Kimmig Liebe, bundan böyle ziyaretlerini Kültür ve Turizm Bakanlığının diktireceği Anadolulu Aziz St. Nikolas‘ın kıyafetleri içinde gerçekleştirerek tüm dünyada Türkiye’nin tanıtılması için çaba harcayacağını dile getirdi. Hz. Muhammed’i karalayan film için de özür dileyen Kimmig, “Hepimiz aynı tanrıya inanıyoruz” dedi. Kaynak: Noel Baba Demre’de

Bir okulu da ziyaret ederek, öğrencilere Noel Baba şarkısı söyleyen Liebe, Demre’de gördüğü sevgi ve konukseverlik nedeniyle, öldüğü zaman Demre’ye gömülmeyi vasiyet ettiğini belirtti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA