Connect with us

Gündem

65 yaş üstüne Ermenek’te de yasak

Karaman İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun ardından, Ermenek İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu da aldığı kararla 65 yaş üstüne çeşitli yasaklar getirdi.

Yayımlanma

65 yaş üstüne yasak

Karaman İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 19 Ağustos’ta aldığı 75 numaralı kararıyla 65 yaş üstü vatandaşların saat:17:00 itibariyle lokanta, restoran, pastane, kafe, kafeterya, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, çay ocağı gibi vatandaşların toplu bulundukları yeme-içme yerlerine ve pazar yerlerine, 18 yaş altı kişilerin de ebeveynleri olmadan saat 20:00’den sonra lokanta, restoran, pastane, kafe, kafeterya, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, çay ocağı gibi yeme içme yerlerine alınmamalarına, söz konusu tedbirlere ve kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. ve Kabahatler Kanununun 32. maddesi gereğince idari para cezası uygulanmasına, konusu suç teşkil eden davranışlarda ise Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasını kararlaştırmıştı.

Ermenek

Ermenek İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu da 19.08.2020 tarih ve 51 numaralı kararıyla aynı kararların Ermenek ilçesinde de uygulanmasına oy birliği ile karar verdi.

65 yaş üstüne yasak

Reklam