fbpx
Connect with us

Yaşam

65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlamaları

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından sonra yeniden gündeme geldi.

Yayımlanma

65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, il bazında 65 yaş üstü vatandaşların ulaşım saatlerinde sınırlama yapılabileceğini söylemesiyle 81 ilde 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı beklentisi başladı.

Son günlerde artan vaka sayısıyla beraber iller bazında 65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlamaları getirilmişti. Ankara, Konya, İzmir, Bursa, Manisa, Kayseri, Kütahya, Şanlıurfa, Manisa, Bolu, Balıkesir, gibi birçok ilde valiliklerin verdikleri kararlar ile 65 yaş üstü vatandaşların belli saatler haricinde sokağa çıkmaları kısıtlandı.

65 yaş üstüne yasak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı‘nın ardından, Türkiye’nin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başından beri tedbirler ve hastalara verilen hizmetler bakımından küresel çapta örnek gösterilen ülkeler arasında yer aldığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kafe ve restoranların denetimi sıklaştırılacaktır. İzolasyonda olan kişilerin kurallara uyup uymadıkları daha yakından takip edilecektir. İl bazında 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ulaşım saatlerinde sınırlama yapılabilecektir. Maske ve mekan denetimlerinde uygulanan cezaların bazı kamu kurumlarında yapılacak işlemler öncesi ödenmiş olması mecburi hale getirilecek.” şeklinde konuştu.

Hangi illerde 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı var?

Bugün itibari ile Mardin, Muğla, Çankırı, Kocaeli, Karabük, Konya Tekirdağ, Ankara, Bursa, Manisa, Bolu, Balıkesir, Tunceli, Kayseri, Kütahya, Siirt, Şanlıurfa, Van, Elazığ, Bartın, Kırıkkale, Aksaray ve Yalova illerinde 65 yaş üstü için çeşitli kısıtlamalar uygulanıyor.

Reklam
CLOSE
CLOSE