fbpx
Connect with us

Karaman

2016’DA 85 BİN TON ASFALT 45 BİN M2 KALDIRIM

Karaman Belediyesi 2016 yılında yaklaşık 8 aylık çalışma döneminde şehir genelinde 85 bin ton sıcak asfalt 45 bin metrekare kaldırım çalışması yaptı.

Yayımlanma

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler 2016 yılında 20 mahallede yol ve kaldırım çalışması yürüttü. Ekipler Yaklaşık 8 aylık çalışma süresince 85 bin ton sıcak asfalt, 45 bin metrekare kaldırım ve 30 bin metre bordür uygulaması gerçekleştirdi.

Yol ve kaldırım yapım çalışmaları açısından 2016 yılının oldukça verimli geçtiğini ifade eden Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan şu açıklamayı yaptı; “Bu yıl, Ziya Gökalp, Yunuskent, Cedit, Piri Reis, ޞeyh ޞamil, Atatürk, Gevher Hatun, Fenari, Hürriyet, İbrahim Hakkı Konyalı, Gazi Dükkan, Abbas, Mehmet Bey, Üniversite, Çeltek, Mümine Hatun, Tapduk Emre, Siyahser, Osmangazi ve Alişahane mahallerimizde 85 bin ton sıcak asfalt çalışması yaptık. Bu çalışmalarımızda yeni aldığımız asfalt kazıma aracımızla yıpranan yolu kazıyarak, kazınan malzemeyi şehrin muhtelif yerlerinde tekrar kullanıyoruz. Ayrıca bu mahallelerimizde yeni yaptığımız kaldırımların yanı sıra yıpranan kaldırımları tamamen yenileyerek 45 bin metrekare kaldırım, 30 bin metre de bordür çalışması gerçekleştirdik.

Kendi tesislerimizde ürettiğimiz malzemelerle yaptığımız bu çalışmalar neticesinde Karaman’ın cadde ve sokaklarını son derece modern ve yüksek standartlı bir hale getiriyoruz. Son yıllarda ağırlık verdiğimiz asfaltlama ve kaldırım çalışmalarına 2017 yılında da devam edeceğiz. Özellikle Larende, Sümer, Yenişehir mahalleleri başta olmak üzere şehrimizin yeni yerleşim bölgelerinde asfaltlama ve kaldırım çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnşallah kısa süre içerisinde Karaman’da asfaltlanmamış, kaldırımı yapılmamış hiçbir sokak, cadde kalmayacak.”

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam