fbpx
Connect with us

Eğitim

17 yılın en iyisi

Bu yıl elde ettikleri 466,785 puan ortalaması ile Özel Babaoğlu Ortaokulu, okul tarihinde zirve yaptı.

Yayımlanma

Bu yıl elde ettikleri 466,785 puan ortalaması ile Özel Babaoğlu Ortaokulu, okul tarihinde zirve yaptı.

Özel Babaoğlu Ortaokulu, öğrencilerini Türkiye’nin en iyi liselerine göndermenin sevincini yaşıyor.

7 Ağustos 2017 tarihinde açıklanan yerleştirme sonuçlarına göre mezun olan öğrencilerinin tamamı Fen Liseleri ve Anadolu Liselerine yerleştiler. Mezun olan 71 öğrencinin %42’si Fen Liselerinde %58’i ise Anadolu Liselerinde öğrenim görecekler.

Karaman TEOG birincisi olarak Babaoğlu Kolejinden mezun olan öğrenci sadece 500 tam puan alabilenlerin girebildiği Robert Kolejini kazandı. Ayrıca Türkiye’de alanında tek olan, özel yetenekli ve üstün zekalı öğrencilerin sınavla girebildiği TEV İnanç Türkeş Özel Lisesini de bir öğrenci kazandı. Daha önce de Babaoğlu Koleji mezunu bir öğrenci bu okulu başarıyla bitirip şu an Kaliforniya’da Claremont McKenna Üniversitesinde Nöroloji eğitimi almaktadır.

71 öğrencinin mezun olduğu Babaoğlu Eğitim Kurumlarında 1 öğrenci Robert Koleji, 1 öğrenci TEV İnanç Türkeş Vakfı Özel Lisesi, 2 öğrenci Mersin Fen Lisesi, 4 öğrenci Konya Karatay ve Selçuklu Fen Lisesi, 14 öğrenci Karaman TOBB Fen Lisesi, 8 öğrenci ise İzmir, Aksaray, Eskişehir, Isparta ve Karaman’daki Fen Liselerini kazanarak Babaoğlu Kolejini %42, 25 Fen Lisesi oranı ile zirveye taşıdılar. 41 öğrenci de Karaman’daki Anadolu Liselerini kazanarak %57,75 Anadolu Lisesi oranı elde edilmiş oldu.

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam