fbpx
Connect with us

Gündem

103 yıllık yaşama sevinci

103 yaşındaki Ülfet nine sağlığına kavuştu

Yayımlanma

Allah herkese sağlık versin diye bir duamız vardır. İşte Ülfet Çalışkan da 103 yaşında bu duanın karşılığını bulanlardan.

Sudurağı‘nda yaşayan ve uzunca bir süredir karın ve sırt ağrılarından şikayetçi olan Çalışkan, Karaman Devlet Hastanesinde gerçekleşen başarılı bir operasyon sonucunda yeniden sağlığına kavuştu.

Ülfet Çalışkan’ı yaşı gereği hiçbir hastane ameliyat etmeye yanaşmadı. Karaman Devlet Hastanesi’ne başvuran Çalışkan’ı muayene eden Genel Cerrah Uzmanı Op. Doç. Dr. Ahmet Aslan, hastanın şikayetinin safra kesesi rahatsızlığına bağlı olduğunu belirleyerek, hemen ameliyat edilmesine karar verdi.

Tetkiklerde böbreklerin iyi çalışmadığını, ayrıca az sıvı almasından dolayı ürede bir yükseklik olduğunu ifade eden Aslan, ameliyatın ardından yaptığı açıklamada,

“Her şeyi hazırladık. Hastamızı acil koşullarda ameliyata aldık. Ameliyat sırasında oldukça korktuk. Tansiyonları düzenli seyretmedi. Safra kesesi ve karaciğer ileri derecede yapışıktı. Safra kesesi ameliyatı oldu. Hastamızın ağrıları şu anda azaldı. Biraz bulantısı var. Bu anesteziye bağlı olabilir. ޞu an her şey yolunda. Yarın taburcu etmeyi düşünüyoruz. Anestezi ekibine ameliyat ekibine teşekkür ediyorum. Çünkü zor bir ameliyattı. ekip olarak yaşlı teyzemizi ağrılarından kurtarıp sağlığına kavuşmasına yardımcı olduğumuz için mutluyuz. kendisine uzun ömürler diliyoruz.” dedi.

Hastanın ilerlemiş yaşına rağmen böylesine önemli bir operasyondan sağlığına kavuşmuş bir şekilde çıkmış olması, yakınlarını ve hastane personelini mutlu etti.


AA

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
CLOSE
CLOSE